JR Holding szykuje osiedle mieszkaniowe za 100 mln zł

JR Holding finalizuje z partnerami umowę spółki, która będzie utworzona w ramach realizowanego projektu deweloperskiego w Słomnikach.

Autor: HouseMarket.pl 17 sierpnia 2016 12:31

Rozpoczęły się również prace koncepcyjno-projektowe nad planowaną budową osiedla mieszkaniowego, w ramach którego ma powstać ok. 15 tys. mkw. PUM. Całkowita wartość tego projektu szacowana jest na kwotę ok. 100 mln zł brutto.

Firma JR Holding założyła również spółkę zależną Palabra, w której posiada 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym. Jest to spółka celowa powołana w celu nabycia nieruchomości w Sosnowcu przy ul. Mieroszewskich. Całkowita wartość tej transakcji, która została zrealizowana w lipcu br. wyniosła 9,84 mln zł brutto.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

JR Holding, spółka notowana na rynku NewConnect od listopada 2012 r., zanotowała na poziomie skonsolidowanym prawie 4,6 mln zł zysku netto w drugim kwartale 2016 r. Jest to tym samym kolejny bardzo udany kwartał dla całej grupy kapitałowej, w którym osiąga ona niezwykle wysoki zysk.

W całym pierwszym półroczu 2016 r. spółka wypracowała skonsolidowany zysk netto w kwocie 16,33 mln zł, a jej przychody finansowe wyniosły 25,6 mln zł netto.

- Spółka zakończyła kolejny kwartał bardzo wysokim zyskiem netto, co należy z pewnością uznać jako duży sukces. Cały czas realizujemy nowe przedsięwzięcia biznesowe w oparciu o założenia naszej strategii rozwoju, która ściśle określa kryteria inwestycyjne. Dzięki sprzedaży Galerii Handlowej RAMZES w Zielonej Górze spółka uzyskała środki, które może przeznaczyć na bardzo rentowne projekty inwestycyjne. Ich realizacja powinna przyczynić się do dalszego wzrostu zysku netto spółki – twierdzi January Ciszewski, prezes zarządu JR Holding.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych