Kameralna inwestycja przy Bukowskiej w Poznaniu oddana do użytku

Monday Development, będący częścią Grupy Unidevelopment, zakończył prace budowlane przy inwestycji Bookowska 18. Kameralny obiekt położony jest na poznańskim Grunwaldzie, między ulicami Grunwaldzką a Bukowską. Większość mieszkańców odebrała już klucze.

Autor: housemarket.pl 24 lutego 2022 11:07

  • Monday Development oddaje do użytku projekt przy Bukowskiej w Poznaniu.
  • W sprzedaży dostępne są 4 ostatnie lokale.
  • W ramach projektu powstało 170 mieszkań. 

Bookowska 18 to inwestycja znajdująca się w samym sercu Poznania. W dwóch czteropiętrowych budynkach połączonych wspólnym dziedzińcem powstało 170 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i układach. Do każdego z nich przynależy balkon, taras, loggia lub ogródek.

Blisko natury, blisko centrum

Inwestycja Monday Development, położona w centrum miasta, wyróżnia się niepowtarzalnym klimatem. Na dziedzińcu znajduje się wiele pokaźnych, dojrzałych drzew. Na jeszcze bliższy kontakt z naturą i odpoczynek od miejskiego zgiełku, pozwoli lokatorom sąsiadujący z inwestycją malowniczy skwer. Sprawia to, że przyroda jest integralnym elementem całego kompleksu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: MONDAY DEVELOPMENT SZYKUJE DUŻE INWESTYCJE W POZNANIU 

Literacka konotacja nazwy Bookowska ma swoją kontynuację w sąsiedzkich biblioteczkach zlokalizowanych zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz inwestycji. Już niebawem na półkach regałów pojawią się pierwsze książki, które dostarczy deweloper. Mieszkańcy będą mogli je pożyczać, a także dzielić się swoimi książkami, pozostawiając je w wyznaczonych przestrzeniach. Zapewni to stały obieg ciekawych pozycji czytelniczych oraz sprzyjać będzie budowaniu sąsiedzkich relacji.

Prócz kameralnego charakteru inwestycję wyróżnia znakomita lokalizacja. Wystarczy zrobić krótki spacer, aby dotrzeć do najważniejszych punktów na mapie Poznania. Zaledwie 200 metrów dalej położone jest Stare ZOO, a 700 metrów dzieli mieszkańców od jednego z najbardziej urokliwych miejsc w mieście – Parku Wilsona i usytuowanej na tym samym terenie Palmiarni. W promieniu 2 kilometrów znajdują się również: Teatr Wielki, Stary Rynek oraz Stary Browar. Dobre wieści dla tych, którzy cenią sobie wygodne połączenia komunikacji miejskiej: w pobliżu są liczne przystanki zarówno autobusowe i tramwajowe.

Miejsce, gdzie historia łączy się z nowoczesnością

Warto wspomnieć, że tuż przy Bookowskiej 18 znajduje się historyczny obiekt – Willa Flora – będący jednym z najstarszych i najbardziej oryginalnych budynków w Poznaniu. Zabytek ten może pochwalić się bogatą historią. W ciągu ostatnich 150 lat pełnił wiele funkcji – od restauracji z ogródkiem rozrywkowym, przez salę widowiskową aż do kortu tenisowego. Co więcej, w latach 1927-1932 w budynku działała wytwórnia filmowa Popfilm. W okresie powojennym Willa Flora powoli niszczała i do rozpoczęcia prac przez Monday Development, była opuszczona i zaniedbana. Dzięki współpracy dewelopera z Konserwatorem Zabytków odzyskała ona swój dawny blask. W ramach prac renowacyjnych został wyremontowany dach, odbyła się modernizacja stolarki okiennej i drzwiowej. Rewitalizacji poddano również elewację, dzięki czemu charakterysty, neorenesansowy budynek z okazałą wieżą odzyskał urok sprzed lat.

Ostatnia szansa na zakup

Kameralna inwestycja od Monday Development jest idealnym wyborem zarówno dla tych, którzy chcą być w stałym kontakcie z tętniącym życiem miastem, jak i osób, którym zależy na spokojnej, bezpiecznej okolicy.

- Nasza inwestycja jest wyjątkowa, ponieważ odpowiada na zróżnicowane potrzeby klientów. Z jednej strony zapewnia bliskość centrum – wystarczy zaledwie kilkanaście minut, by dotrzeć do strategicznych punktów, jak lotnisko czy dworzec, z drugiej – budynki sąsiadują z zielonym skwerem. Postawiliśmy na nowoczesną architekturę, a do zabytkowych obiektów w sąsiedztwie nawiązaliśmy poprzez oryginalne okiennice od ulicy Bukowskiej oraz cegłę klinkierową – mówi Iwona Chmielewska, dyrektor zarządzający Monday Development.

Dobra wiadomość, dla tych którzy zastanawiają się nad przeprowadzką do tej części Poznania, jest taka, że w inwestycji Bookowska 18 zostały jeszcze 4 ostatnie mieszkania na sprzedaż. Dostępne są w specjalnej ofercie promocyjnej z rabatem na miejsce postojowe -50 proc. Zainteresowani mają możliwość odwiedzenia inwestycji oraz obejrzenia gotowych mieszkań.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych