Kameralne Quarta Apartamenty Ursynów: budowa bez kompromisów

Osiedle czterech budynków mieszkalnych Quarta Apartamenty Ursynów zlokalizowanych na warszawskim Ursynowie ma od dziś pozwolenie na użytkowanie.

Autor: HouseMarket.pl 27 czerwca 2017 09:00

Osiedle przy ul. Wędrowców 14 zaprojektowała pracownia 77 Studio Architektury, natomiast deweloperem jest City Homes. Tym samym stołeczna firma Totalbud oddała deweloperowi osiedle na 52 mieszkania i 111 miejsc parkingowych. Powierzchnia użytkowa osiedla wyniosła 4516 mkw.

 Teren inwestycji znajdował się na obszarze częściowo zabudowanym budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi i wielorodzinnymi. Charakterystyczne dla otoczenia Quarty jest znaczne zróżnicowanie wysokości budynków – od dwóch (budynki jednorodzinne) do pięciu kondygnacji (budynki wielorodzinne). Stąd też projekt Quarty zakładał zbudowanie osiedla mającego stanowić rozwiązanie pośrednie o skali dostosowanej zarówno do jednego, jak i drugiego rodzaju zabudowy. Zbudowanie budynków o wysokości trzech kondygnacji spaja oba rodzaje zabudowy i dąży do ładu przestrzennego. Zwarte prostopadłościenne bryły oraz zastosowane na elewacjach naturalne materiały w stosownych kolorach (grafitowe płyty włókno-cementowe, grafitowe płyty HPL, szklane balustrady oraz deski w naturalnym kolorze) nadają budynkom Quarty współczesny charakter i zapewniają szlachetne zachowanie się elewacji w czasie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zgodnie z umową Totalbud oddał obiekt do użytku w stanie deweloperskim. Roboty wykończeniowe na osiedlu objęły m.in. nasadzenia zastępcze złożone ze 147 drzew i 1500 krzewów. Dodatkowo deweloper dodał do projektu 150 tui oraz 800 traw.

- Jest to jedyne w swoim rodzaju osiedle. Od początku powstawało wyłącznie z najlepszych materiałów. Nie było żadnych kompromisów z jakością. Z punktu widzenia generalnego wykonawcy możemy stwierdzić, że z przyjemnością pracuje się z najlepszymi technologiami i materiałami, jakie zostały tu zastosowane - mówi Oskar Piskowski, kierownik robót wykończeniowych z ramienia Totalbudu. - Do tego dochodzi kameralność miejsca i jego zielone otoczenie. Przez 20 lat mojej pracy w branży budowlanej nie widziałem w stolicy osiedla o takiej estetyce i z tak dobrych materiałów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych