Kamienica Nova II. Calbud rusza z budową

Calbud planuje rozpoczęcie budowy Kamienicy Nova II w Szczecinie w drugim kwartale 2017 r. Prosta bryła, nawiązująca proporcjami do historycznej zabudowy miejskiej z przełomu XIX i XX wieku, zostanie podkreślona wysokiej klasy materiałami elewacyjnymi. Wśród wyeksponowanego detalu znajdą się elementy pozyskane z rozbiórki starej piekarni.

Autor: HouseMarket.pl 10 kwietnia 2017 09:01

Siedmiokondygnacyjny budynek mieszkalno-usługowy powstanie u zbiegu ulic: Gabriela Narutowicza i Księcia Bogusława X w Szczecinie.

W zamyśle Biura Projektowego S.M. ART ma stanowić rewitalizację i znaczące uzupełnienie części kwartału w tej części miasta. Układ okien, wykusze oraz stylowe balustrady podkreślą spokojny, wręcz dostojny charakter budynku, nadając mu styl eleganckiego apartamentowca.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z elementami starej piekarni

Pięknie wyeksponowany detal, w tym elementy pozyskane z rozbiórki budynku starej piekarni oraz czytelna funkcja gwarantują, że na przestrzeni lat uniwersalny styl kamienicy nie przeminie, wzbogacając Szczecin o kolejny wyjątkowy obiekt w tym miejscu. Budynek jest kontynuacją zrealizowanej przez Calbud na sąsiedniej nieruchomości inwestycji Kamienica Nova, która jest wskazywana przez wielu jako przykład jednej z najciekawszych i najbardziej udanych inwestycji deweloperskich zrealizowanych w Szczecinie w ostatnich latach.

Główne wejście do budynku zlokalizowano od strony ul. Narutowicza. Podobnie jak wjazd do garażu podziemnego, w którym powstanie 47 miejsc postojowych dla samochodów osobowych.

Na parterze zaprojektowano jeden duży lokal usługowy, w którym znajdzie się sklep spożywczy. Na pozostałych sześciu nadziemnych kondygnacjach powstanie łącznie 118 mieszkań, w tym: 42  jednopokojowe od 27 mkw. do 32 mkw., 71 dwupokojowych od 35 mkw. do 43 mkw. oraz pięć trzypokojowych o powierzchni 61 mkw. Do większości z nich będą należeć loggie, balkony lub tarasy, a do położonych na pierwszym piętrze, od strony wewnętrznego dziedzińca – małe przydomowe ogródki z tarasami.

Śródmiejska lokalizacja

Kamienica Nova II powinna zainteresować przede wszystkim osoby ceniące sobie czas i wygodę. Głównym atutem jej śródmiejskiej lokalizacji jest dostęp do dobrze rozwiniętej sieci komunikacji miejskiej, zapewniającej dojazd do najważniejszych punktów miasta. Przyszli mieszkańcy do dyspozycji będą mieli zarówno linie autobusowe dzienne (61, 62, 75, 81, 83, 87, E) jak i nocne (521, 523, 524, 527, 528, 529) oraz szereg linii tramwajowych (1, 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10, 11, 12). Należy również pamiętać o pobliskich dworcach PKP i PKS.

W okolicy znajdują się liczne placówki edukacyjne: przedszkola nr 3, 29 i 80, szkoła podstawowa nr 5, Szczecin International School, zespół szkół nr 3, 4 i 8, liceum ogólnokształcące nr I i VIII, liceum plastyczne oraz szkoły językowe. Studenci docenią z pewnością bliskość Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych