Kamienica Pod Pelikanem. Ruszyła sprzedaż mieszkań

Ruszyła sprzedaż mieszkań, które powstaną w miejscu historycznej Kamienicy Pod Pelikanem. Projekt wpisuje się w plan modernizacji Przedmieścia Oławskiego. Inwestor zrekonstruuje fasadę budynku sprzed 100 lat. W sumie powstanie tu 15 lokali typu studio i dwa usługowe. Zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2018 r.

Autor: HouseMarket.pl 07 listopada 2016 16:55

Kamienica Pod Pelikanem to część kolejnego etapu inwestycji Nowej Papierni na Przedmieściu Oławskim. Znajdzie się tu 15 mieszkań typu studio. Właśnie ruszyła ich sprzedaż. Klienci mają do wyboru lokale o powierzchni od 33 mkw. do 38 mkw. Dzięki nowemu projektowi zniknie luka po dawnej kamienicy przy ul. Kościuszki 130, której stan techniczny od lat nie pozwalał na jej użytkowanie.

Rozbiórka kamienicy

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dawna kamienica Pod Pelikanem powstała w 1861 r. Budynek był wpisany do ewidencji zabytków, ale ze względu na znaczne przekształcenia oryginalnej fasady oraz zły stan techniczny nie mógł być użytkowany. W 2011 r. wojewódzki konserwator zabytków wykreślił kamienicę z ewidencji. Kamienicę rozebrano i zaplanowano postawienie nowego budynku.

Zadania podjął się deweloper RED Real Estate Development i pracownia architektoniczna AP Szczepaniak, która zaprojektowała między innymi pierwszy etap Nowej Papierni (lofty zlokalizowane w zmodernizowanej XIX-wiecznej fabryce papieru). Ich założeniem była rewitalizacja przestrzeni i przywrócenie dawnej świetności tej części ul. Kościuszki w ramach rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego zaplanowanej przez magistrat. Metamorfozę przejdą też m.in. przestrzenie wspólne, w tym podwórza, zieleńce i nabrzeża Oławy.

– Chcemy poprawić warunki życia nie tylko dla mieszkańców naszego osiedla, ale również dla mieszkańców całej dzielnicy. Zależy nam na tym, by Przedmieście Oławskie odzyskało swój blask i stało się nową wizytówką Wrocławia – mówi Ewa Skibińska, marketing manager Nowej Papierni Ultra Novej we Wrocławiu.

Zindywidualizowane mieszkania

Projekt Kamienicy Pod Pelikanem Nowej Papierni nawiązuje charakterem do dawnej zabudowy. Gruntowne badania i dokumenty dotyczące dawnego budynku pozwoliły uwzględnić w projekcie elementy elewacji, przede wszystkim fasadę, którą mieszkańcy oglądali tutaj ponad 100 lat temu. Od strony podwórza elewacja bardziej przypominać będzie budynki pierwszego etapu Nowej Papierni. Okna posiadają opaski ceglane i tynkowane. Część mieszkań od strony podwórza będzie posiadać balkony. Wysokość kamienicy zostanie dopasowana do sąsiednich budynków.

Mieszkania charakteryzować będzie ponadprzeciętna wysokość (2,73 m) oraz wysokie okna. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z pomocy architekta wnętrz, który wcześniej aranżował oryginalne lofty Nowej Papierni. Ceny mieszkań rozpoczynają się od 329 tys. zł. W budynku przewidziano również dwa niewielkie lokale usługowe – jeden na parterze, drugi tuż nad nim – idealne miejsce na kawiarnię lub usługi. Lokal zlokalizowany na parterze będzie miał wysokość 3,10 m, na piętrze 2,73 m.

Kamienica Pod Pelikanem wpisuje się w drugi etap osiedla Nowa Papiernia – Ultra Nova. Powstanie tutaj 156 soft loftów i apartamentów zlokalizowanych obok loftów wybudowanych w XIX-wiecznej fabryce papieru.

Ultra Nova powstanie na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu jako drugi etap cieszącej się popularnością inwestycji Nowa Papiernia – dokładnie w podwórzu przy ul. Kościuszki 130 a-c, tuż obok budynków pierwszego etapu, w których znajdują się lofty i wysokie mieszkania New Line (wykończone w klimacie loftów).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych