Kamienica pod Świętym Jerzym. Mieszkania z historią w tle

Spółka PGC rozpocznie w tym roku budowę nowego budynku mieszkalnego w Sosnowcu przy ulicy Towarowej 5. Planowane są 24 mieszkania o powierzchni od 27 do 71 mkw.

Autor: HouseMarket.pl 08 lutego 2017 14:45

Budynek nosi nazwę Kamienica pod Świętym Jerzym. Nazwa ta ma symbolizować zmiany w historii miasta, jakie nastąpiły w okresie upadku caratu i odzyskania przez Polskę niepodległości. Z jednej strony Sosnowiec zaczął rozwijać się w okresie panowania Romanowów, którzy w swoim herbie posiadali Świętego Jerzego.  Do tego okresu historii miasta nawiązuje pierzeja od strony ulicy Towarowej. Z okien można zobaczyć dziedziniec sąsiedniej kamienicy, w której mieścił się pierwszy urząd miasta.

Budynek zostanie wybudowany z pustaków teknoamerblok, ponieważ mają one bardzo dobry parametr ochrony akustycznej. Styropian grafitowy i wełna mineralna ocieplą ściany, a okna uzyskają potrójne szyby.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Drzwi wejściowe do lokali będą miały ochronę akustyczną na poziomie co najmniej 40db. Ciepłą wodę użytkową oraz ogrzewanie zapewnią dwufunkcyjne piece gazowe z zamkniętą komorą spalania. Posadzka w klatce schodowej zostanie wyłożona granitem. Piwnica i parter będą pełnić funkcję parkingu, a komunikację pomiędzy kondygnacjami zapewni winda. Zakończenie prac deweloper planuje w roku 2018.

Spółka PGC rozpoczęła już rezerwację lokali w Kamienicy pod Św. Jerzym. Firma zastrzega, że nie pracuje w trybie ustawy deweloperskiej, ponieważ uważa, jej klienci podejmowaliby decyzję niejako w ciemno. Dokonując wpłat od etapu dziury w ziemi musieliby ponosić koszty finansowania budowy, nie mogąc mieszkać w kupowanym lokalu, a jednocześnie utrzymując obecne mieszkanie. Dlatego do zakończenia budowy PGC pobiera wyłącznie opłaty rezerwacyjne, a pełna kwota jest płacona po przeniesieniu własności. Sprzedaż rozpocznie się po oddaniu budynku do użytkowania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych