Kamienica Sienkiewicza 53. Elegancki adres w Łodzi

W kamienicy Sienkiewicza 53 w Łodzi znajduje się 27 ekskluzywnych apartamentów o powierzchni od 27 mkw. do 76 mkw. Inwestor – 2L Development zaplanował remont budynku z zamiarem zachowania oryginalnych elementów i pierwotnego stylu architektonicznego.

Autor: HouseMarket.pl 19 grudnia 2016 09:19

Kamienica znajduje się w centralnej części Łodzi. Usytuowana została w pierzei zachodniej ulicy Sienkiewicza, vis a vis głównego wejścia do parku im. H. Sienkiewicza. Jego ściana południowa biegnie wzdłuż pasażu Schillera łączącego ulicę Sienkiewicza z ulicą Piotrkowską. Atrakcyjna lokalizacja Sienkiewicza 53 wsparta jest doskonałym dostępem do środków transportu publicznego.

W kamienicy znajduje się 27 ekskluzywnych apartamentów o powierzchni od 27 mkw. do 76 mkw. Remont budynku został pieczołowicie zaplanowany z zamiarem zachowania oryginalnych elementów i pierwotnego stylu architektonicznego. W jego zakresie znalazła się m.in. instalacja windy z postarzanymi lustrami oraz klasycznymi kaflami. Na parterze zaprojektowano wejście do budynku bez barier, tj. pochylnię , z której odbywać się będzie bezpośrednie wejście do klatki schodowej i apartamentów parterowych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Deweloper zaplanował rewitalizację w trzech etapach. Pierwszy, obejmujący front, rozpoczął się w czerwcu 2016 r., a zakończenie planowane jest na wrzesień 2017 r. Oficyny wyremontowane zostaną do września 2018 r. Etap trzeci dotyczący budynku zamykającego rozpocznie się w październiku 2017 r. i zakończy w styczniu 2019 r.

Ostatnia najwyższa kondygnacja budynku kryje dwa penthouse’y z dużymi otwartymi przestrzeniami. Zarówno najmniejsze kameralne apartamenty typu studio, jak i największe o imponujących, otwartych pomieszczeniach oferują możliwość elastycznej kreacji wnętrza. Aby pozostawić świadectwo minionej epoki, zachowano charakterystyczne elementy zabytkowego wystroju, przywracając je do pierwotnej kondycji. Harmonizująca z oryginalnym projektem stolarka okien oraz oryginalne, odrestaurowane drzwi wewnętrzne podkreślają wyjątkowy charakter obiektu.

Przepiękny przejazd bramowy

Tuż po wejściu do kamienicy Sienkiewicza 53, uwagę zwraca przejazd bramowy zawierający oryginalne elementy wystroju, w tym bramę wjazdową będącą świadkiem historii. Widok zamyka budynek dawnej drukarni Kompas. Klimatyczne oświetlenie, produkowane na zamówienie okładziny ceramiczne, identyczne z zastosowanymi pierwotnie, lub drobiazgowo odtworzona stolarka drzwi i okien tworzą wyjątkową atmosferę, żywcem przeniesioną z początku ubiegłego stulecia. Podążając dalej można dostrzec klatkę schodową z drewnianymi pochwytami oraz poręczami udekorowanymi motywami roślinnymi wykutymi na zamówienie przez artystę metaloplastyka.

Budynki otaczają wewnętrzny dziedziniec

Kamienica zlokalizowana jest w zachodniej pierzei ul. Sienkiewicza, w zwartej zabudowie śródmiejskiej. Obiekt składa się z kamienicy frontowej – czterokondygnacyjnej z dwiema oficynami tej samej wysokości. Przedłużeniem oficyn w kierunku zachodnim są dwa dwukondygnacyjne budynki. W części zachodniej posesji zlokalizowana jest trzecia poprzeczna czterokondygnacyjna oficyna.

Budynki otaczają wewnętrzny dziedziniec. Od północy kamienica sąsiaduje z pięciokondygnacyjnym budynkiem mieszkalnym. Od południa na znacznej długości ściana szczytowa, stojąca w granicy działki, jest odsłonięta, ponieważ budynek na parceli pod nr 55 jest wycofany w głąb działki, w stosunku do linii zabudowy ul. Sienkiewicza.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych