Kamienice z witrażami to elegancja w krakowskim stylu

Kamienice z witrażami to niewielki krakowski projekt deweloperski skierowany do osób, które chciałyby mieszkać w budynku kameralnym i nieszablonowym. W miejscu o wysokiej estetyce, jakości i funkcjonalności.

Autor: HouseMarket.pl 24 października 2016 09:20

Kamienice z witrażami zlokalizowane są na ulicy Dąbrowskiego, na Starym Podgórzu. Oddalone od głównych traktów samochodowych, znajdują się w bliskości Bulwarów Wiślanych, kopca Krakusa, parku im. Wojciecha Bednarskiego oraz Kazimierza i Starego Miasta.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na czwarty kwartał 2017 roku. Elementem elewacji zewnętrznej budynku są witraże. Kamienice z witrażami zostały zaprojektowane tak, aby nawiązywać charakterem do historycznej zabudowy Starego Podgórza, ale jednocześnie posiadać niepowtarzalny i ponadczasowy charakter.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na jednym z budynków znajdą się wklęsłe opaski wokół okien i drzwi – nowe rozwiązanie architektoniczne, które nawiązuje do rozwiązań dawniejszych. W budynku znajduje się wiele elementów ręcznie wykonanych: kute barierki na klatce schodowej i balkonach, witraże, meble na dachu zielonym.

Wszystkie mieszkania posiadają przynajmniej jeden przestronny balkon. Bryła budynku pomyślana jest w ten sposób, by zapewnić intymność na każdym z balkonów. Każdy salon ma ekspozycję na południową stronę świata i balkon z widokiem na przynależny do budynku ogród.

Na dachu zielonym znajduje się taras wyposażony w meble ogrodowe, obsadzony roślinnością, przeznaczony dla wszystkich mieszkańców. Dostęp do tarasu zapewnia cichobieżna winda. Apartamenty na ostatnim piętrze mają bezpośredni dostęp na prywatny taras na dachu zielonym.

Za budynkiem znajduje się ogród z wydzielonymi przestrzeniami na wypoczynek dla dorosłych oraz dzieci. W holu zaprojektowana została przestrzeń dla odpoczywających lub oczekujących: sofa oraz biblioteczka z książkami i czasopismami

Budynek jest energooszczędny, wyposażony w instalację klimatyzacji i rekuperacji, okna z pakietem trzyszybowym i centralne ogrzewanie z MPEC. Istnieje możliwość łączenia mieszkań, ich powiększania lub rearanżacji. Deweloper oferuje również możliwość zamówienia mieszkania z indywidualnym projektem wykończenia wnętrza wraz z jego realizacją.

W cenie mieszkania są schowki lokatorskie, przewidziane jest miejsce na rowery i wózki. W garażu podziemnym znajdują się miejsca postojowe. Kamienice z witrażami są realizowane przez spółkę Dąbrowskiego. Głównym jej udziałowcem jest spółka Eion Boutique Development, prowadząca działalność na rynku nieruchomości od 2008 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych