Kamionkowską i Mińską połączy apartamentowiec z widowiskowym muralem

Tryboń PPI w swojej nowej inwestycji połączy w całość dwie historyczne kamienice na Kamionku, adaptując jeden z najbardziej charakterystycznych warszawskich murali.

 

Autor: HouseMarket.pl 19 maja 2017 13:04

Spółka Tryboń PPI zrealizuje w przemysłowej części Pragi Południe budynek, który połączy ze sobą dwie historyczne kamienice, będące przez lata najbardziej charakterystycznymi punktami w industrialnym pejzażu Kamionka.

Choć z zewnątrz obiekt będzie wyglądał jak jedna bryła, utworzą go dwa oddzielne budynki: Kamionkowska 1 oraz Mińska 12. Projektanci zadbali, by inwestycja nawiązywała do lat świetności dzielnicy, przypominając o jej przemysłowych tradycjach, a także warszawskim prawobrzeżnym modernizmie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Od strony dziedzińca zaprojektowano wspólną przestrzeń w stylu industrialnym, z zielenią, miejscami do odpoczynku oraz przyjemnym szumem wody. Wizualną atrakcją dziedzińca będzie również szklana winda od strony budynku przy Kamionkowskiej 1.

Efekt miedzianej (rdzawej) elewacji i wnętrza klatek schodowych nawiązywał będzie do historycznego charakteru okolicy, ale inwestycja pokłoni się również sztuce współczesnej. Jej najbardziej charakterystycznym elementem będzie bowiem mural autorstwa brytyjskiego artysty o pseudonimie Phlegm, który powstał w 2013 roku w ramach festiwalu Street Art Doping. Utrzymane w odcieniach szarości dzieło przedstawia postaci budujące tajemniczy zamek i zna je każdy praski przechodzień.

W nowym budynku przy Mińskiej 12 znajdzie się 20 funkcjonalnych mieszkań o powierzchni od 35 mkw. do 75 mkw. Każdy apartament będzie posiadał loggię, a na ostatniej kondygnacji będą mieszkania z wyjściem na taras na dachu budynku. Natomiast budynek przy Kamionkowskiej 1 pomieści 14 apartamentów o powierzchni od 35 mkw. aż do 150 mkw., z których każdy także będzie miał własną loggię, a na ostatniej kondygnacji niektóre mieszkania będą miały samodzielne tarasy na dachu budynku.

W obu inwestycjach będą komórki lokatorskie, miejsca postojowe. W pokojach dziennych zastosowane zostaną kaloryfery konwektorowe umieszczone w szlichtach, tak aby cała przestrzeń dzienna nie była nimi ograniczona. W standardzie każdego mieszkania będzie również wyposażenie tzw. inteligentnego domu.

Dogodna lokalizacja inwestycji - w prostej linii poniżej 4 km do Pałacu Kultury i Nauki - pozwoli szybko dotrzeć do każdej części miasta. W bardzo bliskiej odległości znajduje się dworzec kolejowy Warszawa Wschodnia, przystanki tramwajowe przy ul. Grochowskiej oddalone są zaledwie o 300 m., a w pobliżu znajduje się też stacja metra Stadion Narodowy.

Budowa obiektu rozpoczyna się w lipcu, zakończenie planowane jest zaś na pierwszy kwartał 2019. W dalszej przyszłości planowany jest też kolejny etap inwestycji przy ul. Kamionkowskiej 3.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych