Kiedy biurowiec zamienia się w akademik

– Prywatne akademiki to rozwijający się segment na rynku nieruchomości. Dostajemy wiele pytań na temat możliwości przebudowy naszych obiektów na ten cel – przyznaje Małgorzata Stochmal, kierownik projektu Orange Polska.

Autor: HouseMarket.pl 03 października 2016 10:28

Orange Polska sprzedaje nieruchomości, których dzisiaj ze względów biznesowych nie wykorzystuje. Obecnie w ofercie firma ma prawie 700 obiektów o wartości portfela ponad 1 mld zł. Są to przede wszystkim świetne adresy, blisko centrum miast powiatowych i wojewódzkich.

– Mówimy o drugim życiu budynków. Z ciekawością i dużą życzliwością obserwujemy inwestycje realizowane przez naszych klientów – przyznaje Małgorzata Stochmal.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jednym z najciekawszych projektów jest przedwojenna kamienica we Wrocławiu z dużą działką od strony podwórza. Po przebudowie powstanie w niej prywatny akademik. Jest to budynek z lat 30., w którym mieściła się najpierw centrala telefoniczna, a potem biuro obsługi klienta.

– Lokalizacja w śródmieściu sprawia, że kamienica stanie się wymarzonym miejscem dla studentów. Prywatne akademiki to rozwijający się segment na rynku nieruchomości. Dostajemy wiele pytań na ten temat od naszych klientów. W tym przypadku inwestycją zajął się poznański deweloper Probuild, który zamierza stworzyć nową markę – wyjaśnia Małgorzata Stochmal.

Realizacja tego projektu wpisuje się w koncepcję rewitalizacji całej pierzei na wrocławskim Ołbinie. Przebudowę obiektu deweloper podzielił na dwa etapy. Na pierwszy złoży się modernizacja i rozbudowa budynku od strony ulicy Prusa. W drugim zostanie wybudowany od podwórza nowy obiekt. Pomieści 235 apartamentów w standardzie pod klucz. W częściach wspólnych znajdzie się świetlica, bądź kawiarnia oraz ogólnodostępna pralnia.

Orange ma swoim portfelu także inne prestiżowe obiekty, typu zabytkowy kompleks kamienic w Gdańsku. – Tegoroczny plan obejmował 450 nowości. Do końca roku zostało nam do wprowadzenia na rynek około setki. W ostatnim czasie wystawiliśmy na sprzedaż pakiet mieszkań z rynku wtórnego. Cześć naszych nieruchomości ma potencjał pod zabudowę deweloperską, choć takie typowe greenfieldy to pojedyncze propozycje w naszej ofercie – zaznacza Małgorzata Stochmal.

Artykuł powstał na podstawie panelu dyskusyjnego „Operacja rewitalizacja – drugie życie budynków”, która odbyła się podczas konferencji „Property Forum” w Warszawie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych