Kiedyś cegielnia, wkrótce osiedle mieszkaniowe - inwestycja Strefa Cegielnia trafiła do sprzedaży

W latach 50-ych XX wieku funkcjonowała tu cegielnia, która zaopatrywała budowę osiedli na Nowej Hucie. Teraz w tym miejscu, na krakowskich Zesławicach, powstanie kompleks mieszkaniowy - Strefa Cegielnia. Pierwszy etap liczący 144 mieszkania jest już w sprzedaży.

Autor: housemarket.pl 13 marca 2022 09:58

  • Wieloetapowa inwestycja realizowana przez Atal, architekturą nawiązywać będzie do historycznej zabudowy.
  • Pierwszy etap inwestycji Strefa Cegielnia będzie obejmował dwa budynki: dwu- oraz jednosegmentowy o pięciu kondygnacjach naziemnych, oraz jednej podziemnej.
  • Ceny mieszkań rozpoczynają się od 7 600 zł brutto za mkw.

- Jest to kolejna z naszych inwestycji, która powstaje na historycznych terenach poprzemysłowych. Wcześniej zrealizowaliśmy np. Nowe Miasto Młyn Różanka, czy też Atal Residence Zabłocie. Miejsca te odżywają na nowo, a my staramy się utrzymać ich postindustrialny charakter. Podobnie będzie też i w tym przypadku. Nowoczesna architektura Strefy Cegielnia będzie idealnie współgrać z okoliczną zabudową. Projekt uwzględnia też zielone dachy, ażurowe zadaszenia balkonów na ostatnich kondygnacjach oraz strefy rekreacji dla mieszkańców - mówi Angelika Kliś, członek zarządu Atal.

CZYTAJ TEŻ: ATAL ZAMYKA REKORDOWY ROK W HISTORII SPÓŁKI 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pierwszy etap inwestycji Strefa Cegielnia będzie obejmował dwa budynki: dwu- oraz jednosegmentowy o pięciu kondygnacjach naziemnych, oraz jednej podziemnej. Na poziomie -1 znajdą się garaże oraz komórki lokatorskie. Dla komfortu mieszkańców zadbano również o naziemne miejsca postojowe. Wszystkie mieszkania posiadać będą ustawną loggie lub balkon, a te znajdujące się na parterze zielony ogródek.

Ceny rozpoczynają się od 7 600 zł brutto za mkw. Chętni do zakupu mieszkania pod klucz mogą skorzystać z usług Atal Design i mogą od razu cieszyć się w pełni zaaranżowaną przestrzenią.

Inwestycja Strefa Cegielnia mieści się w urokliwej okolicy, o dynamicznie rozwijającej się infrastrukturze. W odległości kilkuminutowego spaceru znaleźć można niewielkie sklepy, pozwalające na codzienne zakupy. Krótka podróż samochodem pozwoli dostać się do restauracji oraz licznych punktów usługowych. Nieopodal działa żłobek, przedszkole oraz szkoła podstawowa, a najbliższa okolica oferuje też wiele miejsc idealnych do rekreacji na świeżym powietrzu. W sąsiedztwie położony jest niewielki park, plac zabaw, a w zasięgu 10-minutowego spaceru znajduje się Zalew Zesławice.

Zakończenie inwestycji jest planowane na I kwartał 2024.

Za jej projekt odpowiada B2 Studio. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych