King Cross wybuduje kamienicę w Łodzi

Grupa King Cross wchodzi do Łodzi z unikatowym projektem deweloperskim. Apartamentowiec Flora Śródmieście to współczesna,  przyjazna mieszkańcom, wielkomiejska kamienica.

Autor: housemarket.pl 08 września 2022 15:07

  • Powstająca w samym sercu Łodzi Flora Śródmieście będzie łączyć tradycję z nowoczesnością.
  • Liczący osiem kondygnacji apartamentowiec usytuowany przy zbiegu ulic Kilińskiego 109/111 i Nawrot 38B.
  • Architekturą nawiązuje do architektury Łodzi.

Za koncepcję Flory Śródmieście odpowiada nagradzana poznańska pracownia Demiurg Project, znana chociażby z projektów Polskiej Stacji Antarktycznej PAN czy Galerii Arsenał w Poznaniu.

Projekt inwestycji przewiduje 151 apartamentów o powierzchni od 35 do 160 mkw, a także 120 miejsc parkingowych w garażu podziemnym i naziemnym, do których wjazd będzie usytuowany od strony ulicy Kilińskiego. Zewnętrzna bryła budynku wzbogacona zostanie stylowymi balkonami i tarasami, pozwalającymi cieszyć się niecodziennym widokiem na historyczną część miasta. Klasyczna elewacja z naturalnego piaskowca, będzie idealnie komponować się z pozostałą zabudową ulicy Tuwima.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

- Zależało nam na tym, by projekt jak najpełniej oddawał charakter tej prestiżowej części miasta, słynącego ze wspaniałej architektury i imponujących kamienic. Tworząc coś wyjątkowego i nowoczesnego odnosimy się z pełnym szacunkiem do dziedzictwa miasta i bezpośredniego sąsiedztwa naszej inwestycji, tak by dopełnić przestrzeń zmieniającego się Nowego Centrum Łodzi. Na elewacji parteru Flory umieszczone zostaną cytaty z najbardziej łódzkiej powieści - podkreśla inwestor Marcin Trybus, prezes, dyrektor zarządzający King Cross.

W nowoczesnym myśleniu o miejskiej ekologii nie może zabraknąć przestrzeni zielonych. Dlatego na uwagę zasługuje koncepcja, która w harmonijny sposób zespoli przestrzeń miejską z malowniczym Parkiem Sienkiewicza, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie nowego budynku. Ogrody na dachu i zielone atrium stworzą naturalny łącznik z parkiem, do którego będzie można dostać się bezpośrednio z Flory. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji wygodne pomieszczenie na rowery, siłownie oraz bawialnie dla dzieci.

Na parterze zlokalizowane zostaną lokale usługowe, których łączna powierzchnia wyniesie 830 mkw.

Zakończenie inwestycji planowane jest na 2024 rok.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych