Kłopoty na budowie osiedla Nowa Cukrownia

Firma budująca duże osiedle na terenie dawnej cukrowni na Gumieńcach w Szczecinie zburzyła zabytkowy budynek. Miejski konserwator zabytków skierował sprawę do prokuratury. Ta wszczęła postępowanie karne – informuje portal szczecin.wyborcza.pl.

Autor: szczecin.wyborcza.pl 07 listopada 2016 15:05

Osiedle Nowa Cukrownia wznosi przy ul. Cukrowej Alsecco. Firma kupiła teren wraz z zespołem budynków fabrycznych wpisanych do wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków.

Od marca 2014 r. do marca 2015 r. Alsecco otrzymało z magistratu łącznie sześć decyzji o pozwoleniu na rozbiórkę poszczególnych budynków cukrowni. Późną wiosną tego roku Alsecco wystąpiło z wnioskiem o wydanie pozwolenia na rozbiórkę kolejnego zabytkowego budynku. Kiedy sprawa trafiła na biurko miejskiego konserwatora zabytków, okazało się, że nie ma już co rozpatrywać. Inspektorzy MKZ stwierdzili bowiem, że obiekt jest „prawie całkowicie” zburzony. W tej sytuacji Alsecco otrzymało pozwolenie na rozbiórkę ruin.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Sprawa jednak została skierowana do prokuratury. Zawiadomienie stało się przyczynkiem do wszczęcia postępowania karnego przez Prokuraturę Szczecin-Zachód. Na razie nie postawiono nikomu zarzutów. Spółka Alsecco twierdzi, że zrealizowała wyłącznie roboty zabezpieczające i rozbiórkowe mające na celu usunięcie bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa ludzi lub mienia - informuje portal szczecin.wyborcza.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych