Kolejne 300 mieszkań w portfelu Euro Stylhousemarket.pl - 02 grudnia 2019 15:15


Euro Styl z Grupy Dom Development do lutego 2020 r. wprowadzi do sprzedaży blisko 300 lokali w ramach 3 inwestycji. Sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym utrzymuje się na wysokim poziomie. Choć ceny lokali na rynku nadal rosną, to ich wzrost, w porównaniu do I połowy roku, słabnie.

Koniunktura wspierająca sprzedaż

Utrzymujący się wysoki popyt na mieszkania wspierany jest przez wiele czynników makroekonomicznych, m.in.: wzrost dochodów Polaków czy rekordowo niskie stopy procentowe. Grupa Kapitałowa Dom Development, działająca w Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście w III kwartale 2019 roku sprzedała 937 lokali netto, z czego 219 w Trójmieście, za co odpowiada spółka zależna Euro Styl z Gdańska.

Silny popyt jest jednym z czynników wpływających na wzrost cen mieszkań. Według danych zawartych w Barometr Metrohouse i Gold Finance (wydanie 2, III kwartał 2019 r.), najszybszy wzrost średnich cen ofertowych za metr kwadratowy nowych mieszkań, porównując III i II kwartał tego roku, nastąpił w Gdańsku. Analitycy zwracają też uwagę, że w III kwartale br. stolica Pomorza wyprzedziła Kraków stając się drugą „najdroższą” metropolią w Polsce, po Warszawie.

Sprzyjająca koniunktura zachęca deweloperów do kolejnych inwestycji. Euro Styl do końca lutego przyszłego roku planuje wprowadzić do sprzedaży łącznie blisko 300 lokali w ramach 3 inwestycji: osiedli Beauforta, Locus i Zielony Południk.

- Nasza oferta znacznie się poszerza - do sprzedaży wprowadzamy blisko 300 lokali w ramach kolejnych etapów naszych 3 inwestycji. Jako pierwsze na rynku pojawiły się mieszkania na wyjątkowo cenionym przez klientów Osiedlu Beauforta, powstającym w bezpośrednim sąsiedztwie Gdyni z bogatą infrastrukturą sportowo-rekreacyjną. Choć nadal niewielu klientów zdaje sobie z tego sprawę, pierwsze dni po wprowadzeniu oferty na rynek są najbardziej atrakcyjne z punktu widzenia kupującego. Można wówczas uzyskać preferencyjne ceny, a jednocześnie wybór mieszkań jest na tym etapie największy - komentuje Ewa Nowicka, dyrektor sprzedaży w Euro Styl.

Duży wybór, różne lokalizacje

Do sprzedaży weszły właśnie kolejne budynki Osiedla Beauforta. Jeszcze jeden pojawi się na rynku w lutym przyszłego roku. Będzie to w sumie 101 lokali 2- i 4-pokojowych o metrażu od blisko 36 mkw do ponad 78 mkw.

Osiedle Beauforta zlokalizowane jest przy ulicy T. Kościuszki na Pogórzu (gmina Kosakowo). Do dyspozycji mieszkańców są liczne tereny zielone i rekreacyjne z bogatą infrastrukturą sportową (m.in. oświetlone boiska wielofunkcyjne, siłownia outdoorowa, strefa crossfit, bogato wyposażony plac zabaw i skatepark). Niska zabudowa i architektura budynków (łącznie będzie ich 24) nawiązuje do skandynawskiego designu.

W ramach kolejnej inwestycji, Osiedla Locus powstającego w Rumi, do oferty Euro Stylu wprowadzono właśnie budynek liczący 91 lokali, posiadających od 1 do 4 pokoi i metrażach od 31 mkw do 85 mkw. Jest to czwarty i ostatni budynek tego osiedla. Osiedle Locus to unikalna lokalizacja łącząca w sobie bliskość tętniącego życiem centrum miasta Gdyni, malowniczych lasów i jezior czy nadmorskich plaż (w Rewie i Mechelinkach). Gustownie zaaranżowana zieleń w częściach wspólnych osiedla - dziedzińce wypełnione ozdobną roślinnością, wieloletnie świerki oraz przynależące do lokali mieszkalnych ogródki - wkomponowuje się w nowoczesną architekturę. Niewątpliwym atutem jest rozwinięta infrastruktura wokół osiedla (szkoły, przedszkola, handel, usługi i komunikacja miejska), która zapewnia wygodę codziennego życia.

Do oferty Euro Stylu wejdą także cztery kolejne budynki Osiedla Zielony Południk w Gdańsku. Wybierać będzie można spośród łącznie 89 lokali, maksymalnie 4-pokojowych, od nieco ponad 36 mkw do blisko 82 mkw. Nowe budynki zbliżone są formą i kolorystyką do tych, które obecnie przekazywane są już pierwszym mieszkańcom. Z myślą o integracji mieszkańców na terenie osiedla powstają pełne zieleni mini parki, place i skwery z ławkami i ścieżkami spacerowymi. Urokliwe alejki, place zabaw, lapidarium, wspólne zielniki, a w kolejnych etapach osiedla strefa relaksu z pomostem i grillowiskiem to przyszłe miejsca spotkań i wypoczynku. Miłośnicy sportu znajdą tu także strefę crossfit. Zielony Południk wkomponowuje się w otoczenie rozległych łąk.