Kolejne etapy Osiedla Idea w Radomiu

Wacyn to dzielnica Radomia. To tu na terenie 29 ha powstaje osiedle mieszkaniowe Idea, którego inwestorem jest Unidevelopment. Kolejne etapy osiedla: Idea Leo oraz Idea Ogrody otrzymały właśnie pozwolenia na budowę.

Autor: housemarket.pl 21 maja 2021 10:53

W ramach dalszych prac, na radomskim osiedlu powstaną trzy nowe budynki wielorodzinne z kameralnym dziedzińcem (Idea Leo) oraz sześć domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej dwulokalowych (Idea Ogrody Etap 1). Będzie to kolejny krok w kierunku zagospodarowania niedostępnego wcześniej terenu na przyjazne i komfortowe miejsce do życia. Zakończenie budowy obu nowych części inwestycji planowane jest na IV kwartał 2022 roku.

CZYTAJ TEŻ: UNIDEVELOPMENT Z NAJLEPSZYM WYNIKIEM OD 11 LAT

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Projekt Osiedla Idea Leo zakłada realizację trzech budynków mieszkalnych, w których łącznie powstanie 170 lokali o powierzchniach od 29 m2 do 94 m2. Budynki osiągną wysokość od czterech do pięciu kondygnacji naziemnych, a w podziemnej części każdego z nich zaprojektowany został garaż. Mieszkańcy najnowszego etapu Osiedla Idea będą mieli do dyspozycji również miejsca postojowe zlokalizowane na terenie inwestycji. W parterach budynków znajdą się pomieszczenia do przechowywania rowerów i wózków. Dodatkowo, z myślą o efektownej kompozycji przestrzennej, zostały one zaprojektowane w kształcie litery „L”, co pozwoli naturalnie wydzielić wewnętrzny kameralny dziedziniec.

Nowy etap Osiedla Idea Ogrody (Etap 1), zyska sześć kolejnych domów w zabudowie bliźniaczej. W każdym z nich zaprojektowane zostały dwa dwupoziomowe mieszkania z prywatnym ogrodem i oddzielnym wejściem.

- Od początku realizacji Osiedla Idea stawialiśmy sobie za cel, by stworzyć w tym miejscu nowoczesną przestrzeń sprzyjającą tworzeniu zgranej, lokalnej społeczności. Mieszkańcy mogą tu znaleźć spokój i ciszę, a jednocześnie szybko przemieścić się do centrum Radomia - mówi Barbara Kunicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Unidevelopment.

Właśnie uzyskano pozwolenie na budowę trzech wielorodzinnych budynków mieszkalnych, które stworzą Osiedle Idea Leo oraz sześciu kolejnych domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej (dwulokalowych) na Osiedlu Idea Ogrody. Wkrótce mieszkania trafią do sprzedaży.

Osiedle Idea realizowane jest przez Unidevelopment od 2016 roku. W ramach inwestycji deweloper ukończył już etapy: Idea, Idea Alfa oraz pierwszą część Idea Ogrody. Obecnie trwa budowa etapu Omega, który tworzyć będą dwa budynki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych