Kolejne mieszkania socjalne ze wsparciem BGK

11 potrzebujących rodzin z gminy Pilawa w miejscowości Trąbki zamieszka w lokalach wybudowanych dzięki finansowemu wsparciu z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Autor: HouseMarket.pl 24 sierpnia 2016 13:28

Jest to pierwsza inwestycja zrealizowana przez gminę Pilawa przy wykorzystaniu środków z rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego.

W wyniku realizacji przedsięwzięcia polegającego na budowie pierwszego etapu budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy Alei Owocowej w miejscowości Trąbki powstało 11 lokali socjalnych o łącznej powierzchni użytkowej 243,81 mkw.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Koszt inwestycji wyniósł ponad 825 tys. zł. Finansowe wsparcie Banku Gospodarstwa Krajowego z Funduszu Dopłat to blisko 250 tys. zł.

Wnioski o dofinansowanie inwestycji można składać w Banku Gospodarstwa Krajowego dwa razy do roku – od 1 do 31 marca oraz od 1 do 30 września. BGK ma 3 miesiące na ocenę wniosków i podjęcie decyzji o przyznaniu, bądź odmowie przyznania dotacji.

Od 1 września 2016 r. Bank Gospodarstwa Krajowego będzie przyjmował kolejne wnioski w ramach tzw. jesiennego naboru, na który została przeznaczona kwota ponad 65,87 mln zł.

Po uruchomieniu w 2007 r. wieloletniego rządowego programu budownictwa socjalnego i komunalnego Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał łączne dofinansowanie o wartości 735 mln zł na realizację ponad 1150 przedsięwzięć, których wartość przekroczyła 2,3 mld zł. Dzięki tym środkom powstało już ponad 12 tys. mieszkań oraz ponad 900 miejsc noclegowych, a kolejne 4.686 lokali/miejsc jest w trakcie realizacji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych