Kolejny akademik dla wymagającychHousemarket.pl - 23 marca 2016 10:12


Po sukcesie Poloneza w Poznaniu i Salsy w Łodzi, przyszedł czas na Lublin i akademik Duet. To już trzecia placówka studencka sieci. Na tym nie koniec, w najbliższym czasie Inwestor planuje otwarcie kolejnych punktów Student Depot w największych polskich miastach.

Do sieci akademików Student Depot należącej do Griffin Real Estate, dołączył lubelski Duet przy ulicy Chodźki 13 i 13a. Obiekt będzie oferował studentom łatwy i wygodny dostęp do miejskich uczelni, a także do najważniejszych lokalizacji w mieście. Tuż obok akademika swoją siedzibę ma Uniwersytet Medyczny a w niedalekiej odległości znajduje się także Wyższa Szkoła Dziennikarska, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Wyższa Szkoła Nauk Społecznych.

- Do dyspozycji studentów zostały oddane dwa nowoczesne 6-piętrowe budynki, z 232 wygodnymi pokojami, z czego 162 stanowią pojedyncze a 70 dwuosobowe. Wszystkie zostały wyposażone w estetyczne aneksy kuchenne i łazienki. Obiekt jest w pełni chroniony. Na terenie placówki dostępne będzie także bezpłatne Wi-Fi i siłownia – mówi Andrzej Cytrycki ze Student Depot.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Duet to odpowiedź na zapotrzebowanie studentów – nie tylko polskich ale i coraz większej grupy studentów z zagranicy decydujących się na naukę na polskich uczelniach. Prywatne akademiki o podwyższonym standardzie, które oferuje sieć Student Depot, służą nie tylko nauce i integracji studenckiej, ale dają też możliwość wspólnej pracy nad projektami w przyjaznej atmosferze.

- Udostępniając akademik Duet oferujemy studentom szeroki wachlarz usług i możliwość nauki w ciszy i spokoju. Powodzenie punktów Student Depot w Poznaniu i w Łodzi potwierdziło, że w Polsce jest zapotrzebowanie na inwestycje typu „student housing”. Lublin to dynamicznie rozwijające się miasto i jeden z najpopularniejszych ośrodków edukacyjnych w naszym kraju. Z roku na rok studiuje w nim coraz więcej młodych ludzi. Chcemy zaproponować im nową jakość, która jeszcze bardziej podniesie komfort życia w tym mieście - dodaje Andrzej Cytrycki.

W najbliższym czasie Griffin Real Estate planuje otworzyć kolejne akademiki zlokalizowane w największych polskich miastach.