Kolejny etap młynów Gdańskich

Osiedle Mlyny Gdańskie powstaje w dzielnicy Siedlce, która sąsiaduje ze Śródmieściem Gdańska. Projekt przygotowuje Allcon.

Autor: housemarket.pl 18 marca 2021 09:22

Popularność nieruchomości zmieniała się wraz ze zmianami stylu życia Polaków. Jeszcze do niedawna, definicją luksusu w naszym kraju było posiadanie domu na przedmieściach. Uciążliwe, długie dojazdy, brak infrastruktury i mało urozmaicone życie poza miastem zachęciło jednak osoby majętne do powrotu do centrum. Apartamenty premium są zazwyczaj zlokalizowane w najlepszych, położonych w sercach metropolii dzielnicach. Wiąże się to z komfortem posiadania pełnej infrastruktury w zasięgu ręki, łatwym dojazdem do pracy i nieograniczonymi kontaktami towarzyskimi. Tego typu inwestycje nie przypominają klasycznych osiedli, które masowo powstawały w Polsce od 2000 roku. To projekty, które muszą wpasować się w architekturę miasta i opowiedzieć jego historię na nowo.

- Klienci poszukujący nieruchomości premium są i powinni być wymagający - mówi Piotr Tarkowski, członek zarządu Allcon. - Na ryku nie brakuje inwestycji, które nazywane są apartamentami, choć nie mają z nimi wiele wspólnego. Bardzo ważna jest więc weryfikacja nieruchomości pod kątem jakości, lokalizacji, architektury, udogodnień i materiałów, które łączą się w unikalny „charakter premium”. Tylko prawdziwe premium będzie zarabiać na siebie i przynosić zysk przez kolejne lata.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Centralne obszary metropolii są najbardziej zabudowane, dlatego deweloperzy przejmują poprzemysłowe tereny i budują ciekawe, oryginalne nieruchomości, nawiązujące do tradycji miejsca. Innym rozwiązaniem jest rewitalizacja terenów w sąsiedztwie centrum, które zapewnią mieszkańcom, nie tylko atrakcje miasta, ale też ciszę i zieleń. Przykładem tego typu inwestycji są Młyny Gdańskie.

Zielone centrum

Luksusowe osiedle budowane przez Allcon powstaje w dzielnicy Siedlce, która sąsiaduje ze Śródmieściem. Położenie budynków na nasłonecznionym wzgórzu gwarantuje idealne naświetlenie mieszkań i pocztówkowy widok na panoramę Gdańska. Można stąd dojść spacerem do zabytkowego Starego Miasta ze słynną fontanną Neptuna i innymi atrakcjami. Wystarczy kilka minut by dojechać do galerii handlowych, restauracji, kina, Teatru Wybrzeże czy Opery Bałtyckiej. W pobliżu nie brakuje również sklepów i usług. Z drugiej strony, lokalizacja Młynów Gdańskich zapewnia przyszłym mieszkańcom ciszę, spokój i prywatność. Otoczenie zieleni i oddzielenie od głośnego Śródmieścia sprawiają, że dominującym dźwiękiem na osiedlu będzie szum drzew i wody. To idealna przestrzeń do wygodnego życia.

Awangardowa architektura

W przeszłości Siedlce były kojarzone głównie z tutejszymi młynami, potokiem oraz ogrodami i sadami wiśniowymi. Sielska historia tej części miasta była odniesieniem dla architektów do stworzenia oryginalnego, a zarazem komfortowego miejsca do życia. Elewacja budynków wykończona została okładziną ceglaną, która idealnie komponuje się z pobliską zabudową.

- Bezpośrednią inspiracją dla zaproponowanej architektury są budynki dawniej tu istniejące oraz oryginalna, historyczna zabudowa widoczna do dziś w sąsiedztwie. Istniejące tu niegdyś budynki miały ceglane, szachulcowe ściany zewnętrzne wypełnione czerwoną cegłą układaną w różnych wątkach. Konstrukcja ścian, poprzez układy drewnianych belek rysowała wyraźne linie stropów - mówi architekt Karol Krzempek z B1 Architekci

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych