Kompleks Jagiełły 6 już gotowy

Budowa Jagiełły 6 we Wrocławiu właśnie dobiegła końca. Kompleks z odrestaurowaną fasadą kamienicy można uznać za architektoniczną perełkę Kępy Mieszczańskiej. Jego wizytówką są także dwupoziomowe penthouse’y, lobby w stylu art déco i taras na dachu.

Autor: housemarket.pl 13 czerwca 2019 14:08

Narożny budynek Jagiełły 6 już w pełnej krasie ozdabia wrocławską Kępę Mieszczańską. W środku i wokół trwają jeszcze prace porządkowe, ale budowę należy uznać za zakończoną. Inwestycja zrealizowana przez Bouygues Immobilier właśnie dostała pozwolenie na użytkowanie. Przekazywanie kluczy do mieszkań już się rozpoczęło.

Efekt końcowy tej niezwykłej rewitalizacji naprawdę robi wrażenie. Kompleks Jagiełły 6 ze starannie odrestaurowaną fasadą-wizytówką niewątpliwie można nazwać architektoniczną perełką Kępy Mieszczańskiej. Dzięki budowie zyskała cała okolica.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- To miejsce z historią i charakterem. Kępa Mieszczańska od zawsze była atrakcyjna, wręcz prestiżowa. Teraz znów się o niej mówi. Nam zależało, żeby uzupełnić kwartał zabudowy przy ul. Jagiełły i przywrócić mu dawną świetność - mówi Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska. - Zadanie było trudne, ale patrząc na efekt końcowy z wielkim przekonaniem powiem, że udało się - dodaje.

Duch dawnego Wrocławia

Jasna i ozdobna fasada od strony Mostów Mieszczańskich jest najbardziej reprezentacyjną częścią zabudowy. Wyróżnia się dużymi walorami estetycznymi i nawiązuje do historii przedwojennego Wrocławia. To pozostałość po kamienicy z 1905 roku, w której niegdyś znajdowała się popularna gospoda Zum Bürgerwerder. Po wojnie kamienica niszczała, ale teraz znów odzyskała świetność. Jej fasada została pieczołowicie odtworzona na podstawie archiwalnych rysunków i wkomponowana w nowoczesne budynki Jagiełły 6.

- Frontowa elewacja kamienicy przywraca klimat dawnego Wrocławia i pokazuje, że w architekturze można połączyć dwa światy – historyczny ze współczesnym. Fasada przeszła głęboką rewitalizację, przywróciliśmy większość jej wystroju. Dach z lukarnami to nasza autorska reinterpretacja jej dawnego wyglądu - przekonuje Zbigniew Maćków, którego pracownia stworzyła projekt.

Pozostała część kompleksu jest dużo bardziej współczesna, ale stylem nawiązuje do przedwojennych wrocławskich kamienic. Uwagę przyciąga biała płytka klinkierowa na elewacjach i duże balkony. W środku mieszkańców powita lobby urządzone w stylu art déco. Dominują w nim geometryczne wzory i eleganckie odcienie czerni, bieli i szarości. W głębi znalazł się budynek oficynowy, który dzięki odbudowie znów wygląda jak w czasach swojej świetności, czyli przed II wojną światową. Z kolei na dachu budynku frontowego jest taras, dostępny dla wszystkich mieszkańców, z widokiem na Kępę Mieszczańską, Odrę i centrum Wrocławia.

Duże tarasy mają także przestrzenne penthouse’y. Komfortowe apartamenty mogą uchodzić za wizytówkę kompleksu. Szczególnie imponujący jest 3-pokojowy apartament o pow. 73 mkw. na 6. piętrze. Z jego tarasu (35 mkw.) rozlega się widok na Wrocław. Wyjątkowe są także dwupoziomowe, dwustronne penthouse’y o pow. 112 czy 137 mkw., z kilkoma pokojami, łazienkami i miejscami na garderobę.

- Coraz więcej wrocławian interesuje się luksusowymi apartamentami. Chcą mieszkać wygodnie i komfortowo, w dobrej lokalizacji. Szukają mieszkań o podwyższonym standardzie, takich właśnie jak Jagiełły 6, która wyróżnia się architekturą - mówi Maciej Faltus, senior project manager Bouygues Immobilier Polska.

W sumie inwestycja Jagiełły 6 oferowała 69 mieszkań o różnej wielkości. Większość została już sprzedana. Obecnie w ofercie pozostało kilka ostatnich, dużych apartamentów. W kompleksie jest wewnętrzny dziedziniec pełen zieleni oraz podziemna hala garażowa. Na parterze przewidziano trzy lokale usługowe.

Jagiełły 6 to czwarta ukończona inwestycja Bouygues Immobilier we Wrocławiu. Poprzednie znajdują się przy wybrzeżu Wyspiańskiego 11, przy ul. Pięknej i przy parku Grabiszyńskim. Deweloper rozpoczął niedawno prace w Centreville przy skrzyżowaniu ul. Drobnera i Śrutowej, a niebawem zacznie realizację Zajezdni Wrocław przy ul. Krętej (także na Nadodrzu). W Centreville powstaje 69 mieszkań, w tym 8 dwupoziomowych apartamentów z tarasami, a także 10 lokali usługowych w parterze i garaż podziemny. Z kolei w Zajezdni Wrocław znajdzie się prawie 200 mieszkań, wśród których dominują jednopokojowe lokale typu studio o powierzchni 25 - 27 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych