Kossak Residence, czyli apartamenty z historią w tle

Kossak Residence powstaje w sercu Krakowa, u stóp Wawelu, w miejscu gdzie ulica Retoryka dobiega Placu Kossaka. Apartamentowiec będzie miał klasyczną, elegancką formę, która w naturalny sposób uzupełni historyczną tkankę miasta.

Autor: HouseMarket.pl 18 sierpnia 2016 09:54

Inwestycja firmy Polskie Domy powstaje na działce sąsiadującej z Kossakówką – domem rodzinnym wybitnych polskich malarzy i poetów. Okna Kossak Residence wychodzą na ogród willi, w której swoje obrazy tworzyli kolejno: Juliusz, Wojciech i Jerzy Kossak, a pierwsze kroki stawiały: Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i Magdalena Samozwaniec.

Gośćmi bywali: Stanisław Witkiewicz, Julian Tuwim, Helena Modrzejewska, Ignacy Paderewski, Jacek Malczewski, czy Henryk Sienkiewicz. Dziś, po 140 latach, w domu mieszka już piąte pokolenie rodziny Kossaków.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Budowany po sąsiedzku apartamentowiec Kossak Residence będzie miał klasyczną, elegancką formę, która w naturalny sposób uzupełni historyczną tkankę miasta. Projekt Kossak Residence wyszedł spod ręki wybitnych krakowskich architektów z Biura Projektów Lewicki Łatak, którzy kolejny raz udowodnili że dobra architektura nie musi być krzykliwa.

W nowej interpretacji krakowskiej kamienicy znajdziemy jasne funkcjonalne wnętrza i wygodne, nowoczesne rozwiązania, które mają na co dzień jak najlepiej służyć mieszkańcom. W budynku znajdzie się 50 wygodnych, miejskich apartamentów o powierzchni od 25 do 200 mkw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych