Kraków potrzebuje mieszkań

Krakowski rynek mieszkaniowy rozwija się. W trzecim kwartale w Krakowie sprzedano w 2,5 tys. mieszkań z oferowanych przez deweloperów 2,8 tys.

Autor: HouseMarket.pl 08 grudnia 2016 11:51

Rynek mieszkaniowy w Krakowie stabilnie się rozwija. Jak podaje REAS w raporcie „Rynek Mieszkaniowy w Polsce – III kwartał 2016”, przez ostatnie 12 miesięcy sprzedano tu więcej nowych mieszkań niż wprowadzono do sprzedaży.

– Gdyby przy obecnym popycie i niezmienionych warunkach rynkowych działający w Krakowie deweloperzy przestali uruchamiać nowe inwestycje, cała dostępna oferta wyprzedałaby się w czasie krótszym niż rok – komentuje te wyniki Katarzyna Kuniewicz, partner w REAS, kierująca działem badań i analiz rynku. Dowodem dobrej kondycji rynku jest również malejąca z kwartału na kwartał liczba gotowych niesprzedanych mieszkań dostępnych w ofercie deweloperów.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W Krakowie chętnie inwestują deweloperzy

Tutaj buduje Cordia, międzynarodowa firma, która należy do grupy Futureal, jednego z największych deweloperów w Europie.

- Cordia jest i będzie obecna w Krakowie. To wymagający rynek, który ma swoją specyfikę, którą już poznaliśmy. Na przykład projekt kuchni: w Krakowie klienci wolą zamknięte pomieszczenia, w Warszawie wiele osób wybiera wariant z otwartą kuchnią. Podobnie z innymi pomieszczeniami: Krakowianie wolą osobny salon, sypialnię, itd. – mówi Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający Cordia.

Dodatkowo w Krakowie wiele osób kupuje mieszkanie na własne potrzeby, a nie jako inwestycję kapitału. Klienci poszukują też projektów o wysokiej jakości. Przy wysokim popycie w Krakowie tylko 13 proc. mieszkań zostało sprzedanych w ramach programu MdM. Średnia cena mieszkań waha się około 6600 za metr kwadratowy.

Mieszkanie w ogrodzie

Ciekawą propozycję stanowi osiedle Cystersów Garden by Cordia położone centrum Krakowa. Inteligentnie zaprojektowanie budynków pozwoliło stworzyć wewnętrzny ogród, który daje poczucie kameralnej atmosfery, spokoju, bezpieczeństwa i odpoczynku. A wszystko w świetnej lokalizacji w pobliżu sieci komunikacyjnej i z łatwym dostępem do infrastruktury miejskiej: szkoły, sklepy, punkty usługowe.

Wkrótce oddany do użytku zostanie pierwszy etap inwestycji. W drugim etapie, w którym powstaje 177 mieszkań, właśnie wstawiono okna.

– Przewidujemy, że ukończymy budowę przed terminem, na przełomie 2017/2018 roku – mówi Michał Skwarek, dyrektor sprzedaży i marketingu Cordia. Osiedle cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Budynki już stoją i można samemu zobaczyć jak dobrze się prezentują. Klienci cenią sobie standard budynku, m.in. ceramikę i kamień na elewacji. W ofercie są mieszkania od 30 mkw. do 120 m kwadratowych.

Osiedle składać się będzie z czterech budynków o dziewięciu kondygnacjach oraz jednego niższego czteropiętrowego. Część mieszkań posiada obszerne tarasy, pozostałe zaś balkony ze szklaną balustradą.

 Budynki zatopione w zieleni zostaną oddzielone od ruchu samochodowego: wjazdy na parkingi znajdują się tylko na obrzeżach, zaś samo centrum osiedla jest wolne od ruchu samochodowego. Niewielka ilość naziemnych miejsc parkingowych jest wykonana w formie zielonych miejsc, oddających charakter osiedla. Dla najmłodszych zlokalizowano plac zabaw, zaś dla starszych zewnętrzną siłownię. Ceny mieszkań zaczynają się od bardzo atrakcyjnych 6600 zł za metr kwadratowy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych