Kraków z kolejną, dużą transakcją na rynku gruntów. Archeton wybuduje mieszkania na wynajem

Agencja doradcza immo lab sfinalizowała sprzedaż gruntu inwestycyjnego zlokalizowanego przy ul. Cystersów 20A w krakowskiej dzielnicy Grzegórzki. Sprzedającym jest firma Archeton, a kupującym spółka deweloperska, która planuje na tym terenie inwestycję z segmentu PRS.

Autor: housemarket.pl 22 listopada 2021 14:23

  • Archeton zakupił działkę inwestycyjną w Krakowie.
  • Na terenie inwestycji planowana jest budowa mieszkań na wynajem.
  • Potencjał zabudowy działki to 5 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

- To kolejna w ostatnich dniach transakcja na rynku gruntów w Krakowie, która potwierdza bardzo duże zainteresowanie deweloperów miastem. Kupującym w przypadku działki przy Cystersów 20A jest ta sama spółka, która kilka dni wcześniej zakupiła teren w niedalekiej okolicy. To sprawia, ze Grzegórzki stają się jedną z najgorętszych lokalizacji pod inwestycje PRS w Krakowie - komentuje Piotr Litwin, Partner, immo lab.

CZYTAJ TEŻ: TRWA ROZBUDOWA INFRASTRUKTURY NA PÓŁNOCY KRAKOWA 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Grzegórzki znajdują się niedaleko historycznego centrum Krakowa. Ze względu na tak dogodną lokalizację oraz bogate zaplecze rekreacyjno-kulturalne, dzielnica jest uznawana za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do życia w mieście.

- Transakcją przy Cystersów 20a dementujemy powszechne przekonanie, że lokalny rynek jest trudny dla nowych graczy, a nieruchomości przeznaczone pod inwestycje powinny być nabywane najlepiej z pozwoleniem na budowę. Obserwując coraz bardziej elastyczne podejście akwizycyjne inwestorów, z optymizmem patrzymy przyszłość rynku gruntów inwestycyjnych w Krakowie. W szczególności mowa tu o gruntach, na których możliwa jest realizacja zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej lub zamieszkania zbiorowego- tłumaczy Jakub Szymanowski, Senior Broker, immo lab.

Jest do druga transakcja przeprowadzona przez immo lab w Krakowie w listopadzie.

- Wyścig o najlepsze grunty pod inwestycje PRS w miastach regionalnych trwa. Bardzo duże przyspieszenie w tym segmencie obserwujemy nie tylko w Krakowie, ale też w Trójmieście, Wrocławiu i Poznaniu. Kolejne transakcje na tych rynkach są tylko kwestią czasu - podsumowuje Daniel Puchalski, partner zarządzający i współzałożyciel immo lab.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych