Krosno. Mieszkania w dawnej bursie szkolnej

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe w Krośnie zbuduje 84 mieszkania czynszowe ze wsparciem Banku Gospodarstwa Krajowego.

Autor: HouseMarket.pl 16 lutego 2017 10:38

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe w Krośnie zbuduje 84 mieszkania na wynajem. Współfinansowanie w wysokości 4 mln zł zapewni Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach nowego programu społecznego budownictwa czynszowego, który jest elementem inicjatywy Mieszkanie Plus.

Inwestycja krośnieńskiego TBS-u polega na kompleksowej adaptacji budynków dawnej bursy szkolnej przy ul. Rzeszowskiej 8 w Krośnie. Zabudowania, w których dotychczas mieściły się internat, stołówka oraz kotłownia, zostaną przekształcone na budynki wielorodzinne mieszkalne. Wokół budynków powstaną miejsca postojowe oraz plac zabaw dla dzieci. Zamieszkają w nich 84 rodziny, w tym ponad połowa to rodziny z dziećmi. Sześć lokali mieszkalnych zostanie przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Dziesięć mieszkań wynajmie gmina Krosno, zapewniając w ten sposób lokale czynszowe dla mieszkańców.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wszystkie planowane do wybudowania lokale mieszkalne, o powierzchni od 20 mkw. do 65 mkw., będą wyposażone w panele podłogowe, terakotę, płytki ceramiczne, urządzenia sanitarne i kuchenne. Spółka zakłada stawkę czynszu za najem lokali mieszkalnych w wysokości 8,50 zł/mkw.

– Mieszkania budowane przez TBS z przeznaczeniem na wynajem cieszą się ogromnym zainteresowaniem w Krośnie, w szczególności wśród osób młodych. W większości lokale mieszkalne znalazły już swoich najemców, dzięki umiarkowanej stawce czynszu oraz wysokiemu standardowi wykończenia – powiedział Stanisław Kubit, prezes TBS w Krośnie.

Kredyt preferencyjny wynosi 4 mln zł i został udzielony przez Bank Gospodarstwa Krajowego na okres 30 lat. Finansowanie z państwowego banku rozwoju pozwoli uruchomić inwestycję o łącznej wartości 9,3 mln zł. Prace budowlane rozpoczęły się w marcu 2016 r. a ich planowane zakończenie to wrzesień 2017 r.

– Finansowanie inwestycji polegających na zwiększaniu zasobu mieszkań czynszowych jest elementem misji Banku Gospodarstwa Krajowego. W ramach rozpoczętego w ubiegłym roku programu społecznego budownictwa czynszowego udostępniamy inwestorom w całej Polsce 4,5 mld zł. Chcemy, aby w ciągu 10 lat powstało co najmniej 30 tysięcy tanich mieszkań na wynajem, w których czynsz będzie o kilkadziesiąt procent niższy od rynkowego – powiedział Dariusz Stachera, dyrektor Departamentu Budownictwa Społecznego BGK.

Współpraca Banku Gospodarstwa Krajowego z krośnieńskim TBS-em rozpoczęła się w 2005 r. Dotychczas BGK udzielił spółce 4 kredytów na łączną kwotę 14,3 mln zł, współfinansując budowę 277 lokali mieszkalnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych