Krzeszowice. Urzędniczka fałszowała warunki zabudowy

Była zastępca naczelnika Wydziału Gospodarowania Mieniem i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krzeszowice, będąc upoważniona do wydawania decyzji administracyjnych w postępowaniach o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu, przekraczała swoje uprawnienia. Jak ustalili funkcjonariusze CBA, na wnioski inwestorów fałszowała dokumentacje, poświadczając nieprawdę, czy antydatując dokumenty.

Autor: PAP 22 lutego 2017 11:38

Trzy osoby w rękach funkcjonariuszy z krakowskiej delegatury CBA. Wśród zatrzymanych jest była zastępca naczelnika z Urzędu Miasta w Krzeszowicach. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie. W korupcję jest zaangażowanych pięć osób, które usłyszą między innymi zarzuty przyjmowania łapówek.

Funkcjonariusze z krakowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wpadli na trop korupcji w Krzeszowicach. Trzy osoby zatrzymane za korupcyjny proceder, kolejne dwie usłyszą zarzuty. Była zastępca naczelnika Wydziału Gospodarowania Mieniem i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta w związku z pełnioną funkcją przyjmowała łapówki, uzależniając od nich wykonanie obowiązków służbowych. Zarzuty dotyczą także przekroczenia uprawnień i poświadczanie nieprawdy w dokumentach. W nielegalną działalność zaangażowany był także architekt i osoba pomagająca w odbieraniu łapówek.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Była naczelnik będąc upoważniona do wydawania postanowień i decyzji administracyjnych w postępowaniach o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu, przekraczała swoje uprawnienia. Jak ustalili funkcjonariusze CBA, urzędniczka na wnioski inwestorów fałszowała dokumentacje, poświadczając nieprawdę, czy antydatując dokumenty.

Okazało się, że przyspieszenie wydawania odpowiednich dokumentów, czy też zmiany decyzji o warunkach zabudowy były wystawiane inwestorom, którzy współpracowali z architektem wskazanym przez urzędniczkę. Mężczyzna by osiągnąć korzyści majątkowe w postaci wynagrodzenia na zlecone przez inwestorów prace, ściśle kooperował z byłą naczelnik.

W sprawę jest zaangażowana także kolejna osoba, która miała fikcyjne umowy na wykonanie prac zleconych przez naczelnik z urzędu miasta. Ponadto przez jej konto bankowe przechodziły łapówki, które w konsekwencji trafiały do zatrzymanej urzędniczki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych