Kultura na Służewcu. Tego oczekują mieszkańcy dzielnicy

Już wkrótce będzie można zobaczyć nową siedzibę Domu Kultury Kadr. 6 lipca br. odbędzie się Parapetówka dla Sąsiadów - impreza inaugurująca działalność DK Kadr na Służewcu.

Autor: housemarket.pl 03 lipca 2017 13:55

Dom Kultury Kadr w nowej odsłonie to miejsce zaprojektowane z myślą o mieszkańcach i o biznesie,
który współtworzy tożsamość Służewca. Instytucja kulturalno-edukacyjna znajduje się w trakcie spektakularnej przemiany. Już po wakacjach finalnie otworzy swoją nową siedzibę,zlokalizowaną w nowoczesnym budynku przy ul. Rzymowskiego 32, tuż obok Galerii Mokotów. Na 7 tys. mkw powstanie 15 pacowni, w tym m.in. studio nagraniowe, studio foto z cykloramą, stolarnia, sala widowiskowa na ponad 200 osób, kawiarnia, galeria.

- Nasze działania kierujemy do szerokiego grona odbiorców: pracowników korporacji, które na Służewcu mają swoją siedzibę, mieszkańców, którzy osiedli tu jeszcze w latach 60. i 70. oraz młodych, którzy dopiero wprowadzają się do nowobudowanych osiedli. Chcemy stworzyć atrakcyjną ofertę kulturalnej dla każdego mieszkańca. Misją DK Kadr jest integracja służewieckiej społeczności oraz udział w budowaniu tożsamości dzielnicy – mówi Zbigniew Darda, dyrektor Domu Kultury Kadr.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Aby sprostać temu wyzwaniu przeprowadzono specjalną ankietę, w której udział wzięli  mieszkańcy i pracownicy biur zlokalizowanych na Służewcu. Pracownicy DK Kadr i Stowarzyszenie Lepszy Służewiec sprawdzali, jak respondenci spędzają wolny czas, z jakich form aktywności kulturalnej najchętniej korzystają. 

Zmiany w DK Kadr to kolejny krok na drodze do tego, by Służewiec stał się dzielnicą przyjazną zarówno dla mieszkańców, jak i dla pracujących tu osób. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych