Kurczy się oferta mieszkań w Katowicach

To kolejny bardzo dobry rok dla kupujących mieszkania na rynku pierwotnym jak i dla deweloperów. Mimo wygasania programu MdM, nawet na trudnym, katowickim rynku dochodzi do sytuacji, że większość mieszkań jest sprzedawanych przed przysłowiowym wbiciem łopaty w ziemię.

Autor: HouseMarket.pl 09 czerwca 2017 16:16

Przykładem może być choćby działająca od kilkunastu lat na Górnym Śląsku firma Activ Investment. Jego powstające od 2011 r. Cztery Wieże przy Parku Chorzowskim zdążyły się już na stałe wpisać w panoramę os. Tysiąclecia jak i samych Katowic. I choć zaledwie kilkanaście dni temu ruszyła budowa ostatniego etapu inwestycji – Wieży D, nabywców jest zadziwiająco dużo.

– Ze 142, w ofercie pozostało nam zaledwie 29 wolnych mieszkań – zdradza Monika Wilk – Dzieciaszek, dyrektor sprzedaży katowickiego oddziału Activ Investment. Co ciekawsze, mimo, że te lokale nie są objęte wygasającym programem MdM (cena zaczyna się od 4600 zł/mkw), ponad 90 proc. kupowanych jest za gotówkę, a nie na kredyt i najczęściej nabywane są w celach inwestycyjnych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Znalazł się także chętny na zajęcie ponad 1000 m2 powierzchni użytkowej na parterze budynku – powstanie tam prawdopodobnie bawialnia dla dzieci, co będzie uzupełnieniem dla sąsiadującego klubu Fitness, który powstanie niebawem w Wieży C. Dzięki temu połączeniu, rodzice będą mogli spędzać czas na siłowni, czy zajęciach fitness, podczas gdy pociechy będą się cieszyły własnymi aktywnościami w krainie zabaw.

Budynek kończący całą potężną inwestycję handlowo-usługowo-mieszkalną na os. Tysiąclecia gotowy będzie w drugiej połowie 2019 r.

Bogucice zyskują nowych mieszkańców

Podobnie wysoką sprzedaż mieszkań zaobserwować można także na innej katowickiej inwestycji dewelopera – przy ul. Karoliny, odległej w linii prostej od Spodka o zaledwie 1100 m.

Obecnie trwa budowa drugiego z budynków powstającego tam Osiedla Karoliny, który oddany zostanie do użytkowania dokładnie za rok. Z 48 mieszkań jakie zaplanowano, kupić można już tylko 17 z nich (cena od 4550 zł/m2). W wakacje mają ruszyć kolejne etapy budowy i sprzedaży – docelowo powstanie w tym miejscu pięć budynków wielorodzinnych.

Jak jednak zapewnia Activ Investment, wkrótce w jego ofercie pojawią się jeszcze inne nowe mieszkania, w równie dobrej – jeśli nawet nie lepszej – lokalizacji. Szczegóły podane zostaną już wkrótce.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych