Kwartał Domus. Domowa enklawa w sercu Rybnika

Inwestycja Kwartał Domus pod względem budowlanym jest już ukończona. Zwieńczyło ją uzyskanie na początku tego roku pozwolenia na użytkowanie. Pierwsi lokatorzy mogą już wprowadzać się do swoich mieszkań.

Autor: HouseMarket.pl 09 lutego 2017 08:58

Za projekt Kwartału Domus odpowiada zespół projektantów Plus8.pl. Inwestycja jest nominowana w konkursie Housemarket Silesia Awards 2017 w kategorii Lofty i Apartamenty oraz Architektura.

Kwartał Domus składa się z 57 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 3326 mkw., rozlokowanych w czterech klatkach. Wszystkie lokale posiadają balkony, tworzące malowniczą galerię. Na parterze budynku wyodrębniono powierzchnie dla pięciu lokali usługowych o łącznej powierzchni 270,3 mkw., w tym dla przedszkola. Dostępne z korytarza pomieszczenia gospodarcze ułatwiają przechowywanie wózków dziecięcych, rowerów bądź sprzętu sportowego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W garażu podziemnym wygospodarowano 49 miejsc parkingowych. Samochody wjeżdżają do niego osobnym bezpiecznym wjazdem od ul. Raciborskiej. Wprost z garażu na każdy poziom mieszkalny prowadzi bezpośrednio winda. Przemyślana funkcjonalność pomieszczeń technicznych, wygodne schowki obok mieszkań zapewniają bezpieczeństwo i komfort codziennego użytkowania.

Kwartał Domus czeka na mieszkańców

Budynek zorientowany jest w osi wschód-zachód, dzięki czemu główna elewacja zwrócona jest na południe i doskonale nasłoneczniona. Najwyższą kondygnację można zamienić w samodzielny penthouse z rozległym tarasem. Ozdobą inwestycji jest przydomowy ogród o powierzchni 3 tys. mkw., tworzący bliską strefę ciszy i relaksu.

Kwartał Domus to budownictwo energooszczędne z brakiem emisji do atmosfery szkodliwych pyłów i gazów. Ciepłą wodę wytwarzają pompy ciepła zasilane energią elektryczną z paneli fotowoltaicznych. Nowoczesne baterie PV umożliwiają obniżenie kosztów użytkowania budynku.

Mieszkania wykorzystują naturalne doświetlenie dzięki ekspozycji na południe. Takie usytuowanie sprawia, że balkon jest naturalnym powiększeniem powierzchni użytkowej.

Inwestycja Kwartał Domus pod względem budowlanym jest już ukończona. Zwieńczyło ją uzyskanie na początku tego roku pozwolenia na użytkowanie. Pierwsi lokatorzy mogą już wprowadzać się do swoich mieszkań.

Projekt, za swoją unikalność, został nominowany do nagrody Housemarket Silesia Awards 2017 w kategorii Lofty i Apartamenty oraz Architektura.

Jeśli uważasz, że zasługują na ten tytuł – zagłosuj tutaj.

Laureatów konkursu poznamy podczas 4 Design Days, które w dniach 16-19 lutego odbędzie się w Katowicach. To wyjątkowe wydarzenie łączące profesjonalistów, pasjonatów i odbiorców dobrego wzornictwa. Więcej na www.4dd.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych