Kwartał Uniwersytecki na finiszu

Kwartał Uniwersytecki zostanie oddane do użytku już w październiku bieżącego roku. Osiedle powstaje przy ulicy Szczecińskiej, w jednej z najlepiej skomunikowanych dzielnic - Gdańsk Przymorze.

Autor: HouseMarket.pl 18 sierpnia 2016 10:34

W okolicy Kwartału Uniwersyteckiego znajdują się liczne tereny zielone, Uniwersytet Gdański, a także wiele punktów handlowych oraz obiekty użyteczności publicznej.

Moje własne M3

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Osiedle mieści się w granicach Centralnego Pasma Usługowego. Jest położone na styku zróżnicowanych struktur miejskich, co stawiało ogromne wyzwanie przed projektantami oraz wykonawcami. Zadania stworzenia konceptu Kwartału Uniwersyteckiego podjęło się biuro projektowe Forma Architekci, natomiast pieczę inwestora, jak i generalnego wykonawcy pełniła firma Inpro.

W ramach Kwartału Uniwersyteckiego powstają dwa budynki w niskiej zabudowie, których cechą charakterystyczną jest zróżnicowana liczba kondygnacji. Kolejno trzy-, pięcio– oraz ośmiokondygnacyjne obiekty mieszczą 174 mieszkania oraz lokal usługowy. Przyszli lokatorzy mogą wybierać w metrażach – od 26 mkw. do 119 mkw.

Budynki wyposażone są w hale garażowe, funkcjonalne piwnice oraz windy. Na terenie osiedla znajduje się również wózkarnia oraz rowerownia. Wygodnym rozwiązaniem jest wyposażenie parkingu zewnętrznego w miejsca dla rowerów. Dla zapewnienia całkowitego spokoju oraz bezpieczeństwa teren zostanie częściowo ogrodzony, natomiast całe osiedle wyposażone w system nowoczesnego monitoringu, nad którym pieczę trzymać będzie ochrona.

Cisza i spokój

Z myślą o przyszłych mieszkańcach, projektanci stworzyli przestrzenne klatki schodowe zabezpieczone przed przenoszeniem niepożądanych hałasów do wnętrz mieszkań. Ich skuteczna izolacja akustyczna została wykonana za pomocą kompletnych systemów Schöck Tronsole. Składa się on z sześciu gotowych do montażu produktów.

Mocuje się je bezpośrednio do schodów, eliminując tym samym ewentualne błędy montażowe oraz mostki akustyczne. Elementy Schöck Tronsole skutecznie izolują akustycznie schody prefabrykowane i monolityczne, schody proste i zabiegowe oraz spoczniki stosowane na klatkach schodowych w budynkach wielorodzinnych. Podczas prac budowlanych zużyto 100 sztuk systemu Schöck Tronsole.

Ciepło i bezpieczeństwo

Ogromnym atutem inwestycji są duże i nasłonecznione balkony oraz tarasy. Nadmorski klimat sprzyja ich wykorzystaniu. By móc cieszyć się urokami balkonu, ważne jest, by spełniał on wszelkie wymagania dotyczące funkcjonalności oraz jakości. W tym celu projektanci Kwartału Uniwersyteckiego zdecydowali się na użycie łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb. Łączenie płyt balkonowych z wieńcem to miejsce, w którym powstają mostki termiczne, będące częstą przyczyną zwiększonej utraty ciepła.

W miejscu powstałego mostka cieplnego temperatura powierzchni wewnętrznych ścian i stropów spada tak nisko, że w zetknięciu z ciepłem otoczenia skrapla się w tych miejscach para wodna zawarta w powietrzu pomieszczenia. W miejscu przerwania ciągłości izolacji termicznej powstają grzyby, pleśń lub wilgoć, które naruszają wizualny aspekt ściany oraz są niebezpieczne dla zdrowia mieszkańców. Do termoizolacji balkonów Kwartału Uniwersyteckiego użyto łączników Schöck Isokorb typu K oraz Q, które służą do oddzielania balkonów od konstrukcji budynku w połączeniach żelbet-żelbet o grubości 80mm.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych