Lofty w Barcińskim Parku w promocyjnej cenie

SGI sprzedaje ostatnie lofty na Barcińskim Parku w Łodzi, jednym z bardziej rozpoznawalnych osiedli w mieście. Wyróżnia je połączenie nowoczesnej architektury z historycznymi budynkami Starej Przędzalni. Promocyjna cena w sierpniu to 3990 zł za metr kwadratowy.

Autor: HouseMarket.pl 17 sierpnia 2016 10:47

Osiedle Barciński Park położone jest w zielonej części Łodzi, pomiędzy ul. Sienkiewicza, Tylną a Kilińskiego. Niedaleko osiedla znajdują się dwa parki: Park Kilińskiego i Park Źródliska. Mieszkańcom strzeżonego osiedla wystarczy 10-minutowy spacer, by zrobić zakupy w kultowej Manufakturze.

Barciński Park odzwierciedla także multikulturowy charakter Łodzi. Składają się na niego zarówno modernistyczne, eleganckie budynki stanowiące trzon etapu V, jak również odrestaurowane obiekty Starej Przędzalni, w których zaprojektowano artystyczne lofty odzwierciadlające trendy w światowej architekturze.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Elegancję Barcińskiego Parku podkreślają stonowane i ciepłe elewacje budynków oraz staranie zaprojektowana zieleń na terenie osiedla. Unikalny charakter loftów w budynkach odrestaurowanej Starej i Nowej Przędzalni podkreślają pofabryczne elementy takie, jak: schody, słupy, czy fragmenty ceglanej elewacji.

Wnętrza tego typu mieszkań dają do dyspozycji, niespotykane w tradycyjnym budownictwie, wysokości pomieszczeń. Dodatkowym atutem jest otwarta przestrzeń, którą można w dowolny sposób aranżować.

W czwartym etapie Barcińskiego Parku, na terenach XIX-wiecznej fabryki wyrobów wełnianych powstały cztery budynki charakteryzujące się lekką architekturą, wysokim standardem wykończenia, jak również nawiązaniem do tradycji miejsca. W obiektach znalazły się zarówno standardowe mieszkania, jak również lofty.

Piaty etap Barcińskiego Parku to pełne światła, przestronne osiedle. W czterech trzykondygnacyjnych budynkach, wyróżniających się jasną elewacją zaprojektowano ponad 156 mieszkań. Każde z nich zostało wyposażone w balkon lub taras. Wysoka jakość projektu i realizacji osiedla Barciński Park zostały nagrodzone tytułem Najlepsza Architektura Województwa Łódzkiego w latach 2006-2009 przyznanym przez Łódzką Okręgową Izbę Architektów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych