Lokum Deweloper ma zielone światło na pierwsze osiedle w Krakowie

Lokum Deweloper otrzymał pozwolenie na budowę osiedla w Krakowie. To pierwszy projekt dewelopera w Małopolsce.

Autor: HouseMarket.pl 13 marca 2017 11:33

Lokum Vista powstaje przy ul. Walerego Sławka, w pobliżu centrum handlowego Bonarka, w południowej części Krakowa. Na działce o powierzchni 4,4 ha wybudowanych zostanie 986 lokali o łącznej powierzchni użytkowej 53 tys. mkw. Inwestycja realizowana będzie czteroetapowo.

– Rozpoczęcie budowy osiedla Lokum Vista to istotne wydarzenie w historii firmy – mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper. Od 2004 r. konsekwentnie budowaliśmy pozycję lidera w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie we Wrocławiu. Zgodnie z założoną strategią biznesową podjęliśmy decyzję o zwiększeniu skali naszej działalności i wejściu na nowy rynek. W zeszłym roku zakupiliśmy w Krakowie 7,5 ha gruntów za 77,4 mln zł, co umożliwia nam realizację ponad 1 500 lokali o łącznej powierzchni użytkowej 84 tys. mkw. w ciągu 3 lat – dodaje Bartosz Kuźniar.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Osiedle cechuje bardzo dobra lokalizacja w bliskiej odległości od centrum, bogato rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa oraz dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna. W pobliżu osiedla znajduje się Bonarka – największe centrum handlowe w Krakowie oraz Bonarka for Bussines, gdzie docelowo powstanie blisko 100 tys. mkw. powierzchni biurowej. Lokum Vista to świetne rozwiązanie zarówno dla inwestorów zainteresowanych zakupem nieruchomości na wynajem, jak i dla klientów realizujących własne potrzeby mieszkaniowe.

W ramach inwestycji powstanie 986 lokali o powierzchni od 31 mkw. do 90 mkw. W ofercie dostępne będą także mieszkania z możliwością zmiany układu w ekonomicznym metrażu, tj. z 2 pokoi z osobną kuchnią na 3 pokoje z aneksem kuchennym. Lokum Vista wyróżniają starannie zaprojektowane części wspólne – przestronne dziedzińce z fontannami, place zabaw oraz strefy zieleni z unikatową roślinnością. Na osiedlu znajdą się miejsca parkingowe w halach garażowych oraz miejsca postojowe naziemne. Osiedle będzie ogrodzone oraz monitorowane. W części budynków znajdą się także lokale usługowe.

W pierwszym etapie osiedla zaplanowano 245 lokali. 146 lokali w metrażach od 39,93 do 62,83 mkw. trafiło do oferty w IV kw. 2016 r., a część z nich została już objęta rezerwacją. Średnia cena dla lokalu to 6 610 zł/mkw. Pozostałe 99 lokali wejdzie do oferty w II kw. 2017 r. Zakończenie wszystkich prac budowlanych dla pierwszego etapu i przekazywanie lokali nabywcom zaplanowane jest na rok 2018.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych