Lubczykowa Góra. Domy skrojone na miarę

Realizowane przez spółkę Trust poznańskie osiedle Lubczykowa Góra II to poczwórne segmenty, które łączą się ze sobą dwiema ścianami. Każdy z nich posiada dwa poziomy – parter i piętro, własny ogród, taras i garaż mieszczący dwa samochody.

Autor: HouseMarket.pl 28 września 2016 11:02

Budynki zostały zaprojektowane tak, aby obecnie i w przyszłości można było zastosować dowolną aranżację wnętrza, w zależności od zmieniających się potrzeb zamieszkującej rodziny. Jest to możliwe dzięki dodatkowym kominom spalinowym i wentylacyjnym, a także zastąpieniu ścian słupami konstrukcyjnymi.

Parter i piętro

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Otwarta przestrzeń parteru daje spore możliwości na przykład przy planowaniu kuchni. Wydzielona czy jako aneks? Z klasycznym stołem czy z podwyższonym blatem i hokerami? Dla wielu przeprowadzka na Lubczykową Górę będzie też świetną okazją, żeby zrealizować swoje marzenia i zaplanować wyspę kuchenną.

Piętro, które tworzy łazienka i trzy sypialnie, pomyślane zostało przede wszystkim jako sceneria dla spokojnych wieczorów i rześkich poranków z kubkiem kawy na tarasie. Piętro to również królestwo dzieci, ich zabawek i książek. Znajdzie się także miejsce na pracownię i na pojemne garderoby.

Inteligentny dom

Instalacja elektryczna domów na Lubczykowej Górze daje możliwość rozbudowy funkcji inteligentnego domu i prostego, intuicyjnego sterowania urządzeniami oraz przestrzenią. Możliwe jest kontrolowanie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, automatyczne otwieranie rolet, podlewanie ogrodu, sterowanie oświetleniem w poszczególnych pomieszczeniach i na zewnątrz, a także obsługa instalacji alarmowej, która stanowi standardowe wyposażenie każdego domu. Dzięki umieszczeniu niewielkiego serwera sterującego w pobliżu tablicy rozdzielczej prądu, wszystkie te funkcje mogą być sterowane za pomocą smartfonu lub strony internetowej.

Technologia tradycyjna

Każdy budynek standardowo ma doprowadzony komin, który umożliwia zamontowanie kominka na paliwo stałe. Wyposażenie go w płaszcz wodny wraz z zbiornikiem buforowym ogranicza znacznie zużycie gazu dla celów grzewczych.

Każdy z budynków wykonany został w technologii tradycyjnej, z cegły ceramicznej i silikatowej. W konstrukcji stropu wykorzystano płyty sprężone kanałowe oraz spadzisty dach kryty malowaną i lakierowaną dachówką. Ocieplone styropianem o grubości ok. 15 cm ściany gwarantują znacznie mniejsze straty cieplne. Na parterze zaprojektowano ogrzewanie podłogowe, na piętrze o ciepło mieszkańców dbają grzejniki panelowe. Uwzględniony w standardzie wykończenia chodnik do wejścia i podjazd do garażu wykonano z kostki betonowej i brukowej.

Domy skrojone na miarę

Domy, które powstają na Lubczykowej Górze to najczęściej dzieło wspólne – nie tylko dewelopera, ale również kupujących, którzy bardzo często dokonują pewnych zmian jeszcze na etapie budowy. Dzięki temu powstają domy skrojone na miarę.

Wielkość działek waha się między 248 a 279 mkw. Całkowita powierzchnia użytkowa budynku wynosi 143,2 mkw., w tym 26 mkw. garażu. Ze względu na skośny dach dużo większa jest powierzchnia podłogowa – dla każdej sypialni oznacza to od 5,5 do 6,9 mkw. dodatkowej przestrzeni. Ceny wahają się od 3600 zł za mkw. do 3980 zł.

Każdy z domów jednorodzinnych znajduje się na niezależnej działce budowlanej, do której utworzona jest księga wieczysta. Dojazd do drogi publicznej ul. Radojewo odbywa się po drogach wewnętrznych, które są własnością spółki Trust w oparciu o zasady służebności gruntowej. Wszyscy nabywcy mogą zdecydować się na podpisanie umowy przedwstępnej z wpisem roszczenia do księgi wieczystej.

Domy otoczone lasami

Morenowe wzgórza schodzące do doliny rzeki Warty, na których położone jest osiedle Lubczykowa Góra II, to jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie ma do zaoferowania Poznań. Szczególny urok tych terenów tworzą otaczające inwestycję lasy moraskie z jednej oraz tereny Leśnictwa Marianowo z drugiej strony.

Położenie osiedla Lubczykowa Góra II umożliwia szybki dojazd do centrum Poznania aż trzema szlakami komunikacyjnymi – ulicą Jaśkowiaka, Morasko i Mieszka I, Obornicką i Niestachowską oraz Naramowicką i Szelągowską. Najkrótsza droga do Starego Rynku ma długość ok. 9 km i można ją pokonać autobusem miejskim linii 67 lub 911 w czasie około 25 minut. Dla nocnych marków kursuje autobus 248.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych