Luksus na Wyspie Mieszczańskiej. Apartamentowiec Marina III rośnie we Wrocławiu

Unikalny projekt mieszkaniowy realizowany na Odrze w samym centrum Wrocławia - Marina III - osiągnął już pierwsze piętro. Budynek będzie gotowy za niecały rok.

Autor: HouseMarket.pl 18 maja 2017 10:07

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano 23 luksusowe apartamenty, z panoramicznymi widokami na rzekę i północną fasadę barokowego budynku Uniwersytetu Wrocławskiego.

Marina III wyrasta na Wyspie Mieszczańskiej położonej pomiędzy zabytkowymi mostami Uniwersyteckim i Pomorskim. Inwestycję realizuje spółka Topacz Investment, której współzałożycielem jest m.in. Tomasz Kurzewski, biznesmen stojący również za grupą ATM.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Marina III to projekt bardzo ciekawy w realizacji, gdyż powstaje praktycznie na rzece niczym weneckie budowle. Sama bryła budynku przypominać będzie barkę zakotwiczoną na Odrze. Budynek nie tylko otworzy się na innych mieszkańców miasta dzięki ogólnodostępnym restauracjom i kawiarniom, jakie pojawią się na parterze apartamentowca, lecz w jej sąsiedztwie znajduje się także marina rzeczna, w której mogą przycumować jachty czy motorówki – podkreśla Tomasz Kurzewski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Topacz Investment.

Marina w mieście 100 mostów
Projekt powstaje na wyspie o powierzchni 1,5 tys. mkw., dość wąskiej bo w najszerszym miejscu mierzącej zaledwie 28 metrów. Inwestycja będzie mieć bryłę ściśle powiązaną z kształtem wyspy. 5-kondygnacyjny budynek w wyższych piętrach będzie podzielony, a pod poziomem 0 – dwupoziomowy garaż podziemny na całej powierzchni. Powierzchnia Mariny III zostanie dodatkowo powiększona o nadwieszone nad lustrem wody tarasy. Projekt, wyłoniony w otwartym konkursie spośród niemal 100 propozycji, a od strony architektonicznej nadzoruje pracownia Major Architekci.

Zewnętrzne ściany budynków otrzymają szklaną fasadę, na którą zostanie nałożona struktura ciemnej betonowej kraty, co nada wizualnej elegancji przeszklonym elewacjom. Dopełnieniem fasady mają być przesuwane drewniane żaluzje – uzupełniające wygląd elewacji, ale też montowane z myślą
o wygodzie właścicieli apartamentów. Części wspólne budynków elegancko i spójnie łączą fakturę drewna i szarego betonu. Inwestycja będzie gotowa w pierwszym kwartale 2018 r.

Luksus poszukiwany

Deweloper zaplanował mniejsze, ok. 50-metrowe mieszkania, na ostatniej kondygnacji powstaną przestronne, nawet 150-metrowe apartamenty, do których przynależeć będą tarasy na dachu. Mieszkania kosztują od 10 do 20 tys. zł za mkw. Ich cenę wyznacza nie tylko bardzo wysoka jakość budynku, ale też absolutnie unikalna lokalizacja – żaden inny budynek mieszkaniowy
w Polsce nie powstał wprost nad rzeką. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się także wrocławski Rynek i najpiękniejsze w stolicy Dolnego Śląska tereny spacerowe – w tym m.in. Wyspa Słodowa i Ostrów Tumski. Wyłącznym agentem sprzedaży inwestycji jest wrocławski lider na rynku pośredników – spółka Jot-Be Nieruchomości.

Projekty realizowane obecnie we Wrocławiu – nie tylko z segmentu popularnego lecz także z wyższej półki czy luksusowe, jak Marina III, świadczą o doskonałej kondycji rynku mieszkaniowego w stolicy Dolnego Śląska. Według raportów firm analizujących rynek nieruchomości w ciągu ostatniego roku Wrocław znalazł się w gronie miast, które zanotowały wzrost cen mieszkań (o ponad 3 proc. r/r).

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych