Luksusowy Angel River odmieni nabrzeża Oławy. Budowa apartamentów na starcie

Angel Poland Group rusza z budową luksusowych apartamentów we Wrocławiu. Jednak nie będzie to jedyny cel inwestycji. Deweloper, w ramach rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego, odnowi również okoliczną infrastrukturę.

Autor: HouseMarket.pl 04 października 2016 11:20

Angel Poland Group rusza z kolejnym projektem w stolicy Dolnego Śląska. Przy ul. Walońskiej 15-19 inwestor rozpoczął budowę dwóch budynków, w których znajdzie się 341 apartamentów Angel River. Jednocześnie deweloper zaangażuje się w proces rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego. Generalnym wykonawcą została firma Karmar.

W Angel River roboty ziemne i przygotowawcze na budowie inwestycji przy ul. Walońskiej prowadzone są od sierpnia 2016 roku. Teraz została podpisana umowa o generalne wykonawstwo z firmą Karmar. Jej pracownicy wejdą na plac budowy w pierwszej połowie października.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Powstaną dwa budynki – pierwszy będzie miał dziewięć pięter, drugi siedemnaście. Znajdzie się tutaj 341 lokali o powierzchni od 24 mkw. do 118 mkw. – od kawalerek do pięciopokojowych apartamentów. Dodatkowo w budynku powstanie strefa fitness z saunami i spa, reprezentacyjne lobby ze strefą spotkań dla mieszkańców, a także sala zabaw dla dzieci. Zakończenie prac planowane jest na trzeci kwartał 2018 roku. Szacowany całkowity koszt inwestycji to 110 mln zł.

Jeszcze bliżej rzeki

Inwestycja powstaje w ramach projektu architektonicznego przygotowanego przez pracownię projektową Maćków, w oparciu o koncepcję renomowanej pracowni Gottesman Szmelcman Architecture.

– Chcemy, by budynki Angel River wyróżniały się śmiałą, a przy tym ponadczasową architekturą – mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, inwestora projektu Angel River. – Jako pierwsi we Wrocławiu tak bardzo otworzymy się na rzekę i jak nikt wcześniej wykorzystamy jej atuty. Zielony dziedziniec skierowany będzie w stronę nabrzeża, które będzie jego przedłużeniem. Podobnie dwa skrzydła budynku, obniżające się kaskadowo w tym kierunku. Wszystko będzie ze sobą współgrało, przy jednoczesnym spełnieniu potrzeb mieszkańców – dodaje.

Nowy trend dotarł do Wrocławia

W połowie marca ruszyła przedsprzedaż apartamentów Angel River – niemal 150 lokali znalazło już nabywców. To bardzo dobry wynik w segmencie premium, na co – zdaniem inwestora – wpływa wyjątkowość inwestycji położonej tuż nad rzeką, zaledwie kilkanaście minut spacerem od Rynku oraz odpowiednio dobra struktura lokali w projekcie.

– Na świecie uważa się lokalizację nad rzeką za jedną z najlepszych. Duża popularność naszych apartamentów pokazuje, że ten trend dociera także do Polski, w tym do Wrocławia. To nie przypadek, w końcu stolica Dolnego Śląska określana jest „Wenecją Północy” – mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River. – Chcemy przy tym przywrócić Przedmieściu Oławskiemu dawny blask. Wszystko po to, by w sąsiedztwie nie było barier oraz aby mieszkańcy silnie identyfikowali się z miejscem zamieszkania – dodaje.

Szansa dla Przedmieścia Oławskiego

Projekt Angel River wpisuje się w rewitalizację Przedmieścia Oławskiego. W ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji planowane jest odnowienie i zagospodarowanie nabrzeża Oławy. Dawny blask odzyskają także kamienice i podwórka.

– Wrocławianie otrzymają nową przestrzeń do odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Wierzymy, że całe Przedmieście Oławskie odświeży swój wizerunek, a do dzielnicy wkroczy nowe życie. Cieszymy się, że mamy w tym swój wkład – mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, inwestora projektu Angel River.

Podczas rozpoczętej właśnie budowy deweloper zmodernizuje również skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej. Ulica Miernicza uzyska swoje przedłużenie w postaci drogi prowadzącej do Angel River, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli dotrzeć tędy do rzeki, usiąść nad wodą, zjeść lunch czy po prostu spotkać się ze znajomymi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych