Luksusowy, elegancki dom na Lazurowym Wybrzeżu

Niecały kilometr od Cap Martina włoska pracownia architektoniczna Calvi Ceschia Viganò Architetti Associati zaprojektowała Blue Coast, willę na miarę słynnego sąsiada. Być może jego duch unoszący się nad wybrzeżem, a może genius loci sprawiły, że w nowoczesnej inwestycji ze szkła i betonu architekci stosowali się do modernistycznych zasad Le Corbusiera.

Autor: housemarket.pl 04 marca 2021 16:48

Gra przeciwieństw

Zwiedzając willę Blue Coast niewątpliwie doświadczamy piękna. Zapatrzony w Morze Śródziemne budynek przypomina niektóre ze słynnych modernistycznych założeń Le Corbusiera: dwie duże belki, dwie poziome linie łączące niczym most kamienne bloki – bryły posiadłości. Wewnątrz dom, na zewnątrz tylko morze i niebo! Głównym założeniem architektów przy projektowaniu Blue Coast było łączenie przeciwieństw i stworzenie z nich harmonijnego, intymnego świata: woda i kamień, natura
i sztuczność, światło i cień, deszcz lub słońce. Drugi ważny cel, który przyświecał twórcom, to założenie, że dom ma po prostu sprawiać przyjemność.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Dom został zaprojektowany tak, aby zapewnić jak największą swobodę i wygodę przyjaciołom oraz organizować wszelkiego rodzaju imprezy towarzyskie - mówią architekci z Calvi Ceschia Viganò Architetti Associati.

Podwójny pionowy rozkład budynku ułatwia logistykę związaną z obsługą dużych przyjęć.

Wzory prosto z natury

Willa zawdzięcza swój imponujący wygląd nie tylko projektowi i oszałamiającemu położeniu, lecz także produktom marki Laminam. - Zastosowane w Blue Coast materiały wykończeniowe nie tylko robią spektakularne wrażenie, ale są również niezwykle trwałe – mówią architekci z Calvi Ceschia Viganò Architetti Associati.

- Osiągnęliśmy zamierzony cel dzięki współpracy z włoską firmą Laminam, która jako pierwsza na świecie produkuje płyty spieków kwarcowych w tak dużych wymiarach i o tak niewielkiej grubości, a jednocześnie dla której ważne są idee zrównoważonego rozwoju i dbałość o środowisko — podsumowują.

W inwestycji na Lazurowym Wybrzeżu wykorzystano spieki inspirowane naturalnym marmurem, tradycyjnie wykorzystywanym w architekturze tego regionu Europy. Calacatta Oro Venato w powierzchni polerowanej widzimy w salonie z imponującym widokiem na basen i morze oraz w kuchni, także na wyspie kuchennej. Matowa Calacatta Oro Venato błyszczy natomiast w słońcu nad basenem. Antracytowy Filo Mercurio zdobi wszystkie łazienki oprócz głównej.

Zwiedzając posiadłość Blue Coast, obserwować możemy nieustającą grę światła i cienia na spiekach kwarcowych marki Laminam. Wyłożone są nimi wszystkie pionowe i poziome powierzchnie wewnątrz i na zewnątrz willi, w tym basen i taras wokół niego. Ściany niezauważalnie przechodzą w posadzki, a pokoje w zewnętrzne tarasy. Szczególnie pięknie wygląda to w słoneczne dni, gdy wnętrza zalewa śródziemnomorskie słońce, oraz nocą, gdy oświetlony basen, rozgwieżdżone niebo nad horyzontem i przycumowane na noc jachty tworzą widok, którego nigdy się nie zapomina.

Architekt: Calvi Ceschia Viganò Architetti Associati

Zdjęcia: Aldo Amoretti

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych