Mały Grochów od Develi już gotowyHousemarket.pl - 09 lutego 2021 10:51


Budowa I i II etapu inwestycji Mały Grochów w Warszawie realizowanej przez Develię została zakończona. Deweloper otrzymał już pozwolenie na użytkowanie i wkrótce rozpocznie przekazywanie mieszkań klientom. Na osiedlu powstało 240 lokali.

- Zakończyliśmy dwuetapową inwestycję Mały Grochów. Przekazania rozpoczniemy już w lutym, czyli wcześniej niż zakładał harmonogram. W ofercie dostępnych jest jeszcze kilka ostatnich mieszkań. W tej części Warszawy realizujemy również V etap osiedla Mała Praga, gdzie powstanie 46 lokali, z czego zdecydowana większość jest już sprzedana – mówi Andrzej Oślizło, prezes Develii.

Oferta mieszkaniowa w stolicy jest rekordowo niska. Patrząc na tempo sprzedaży z ostatniego roku, wystarczy niespełna 9 miesięcy na wyprzedanie dostępnych mieszkań na rynku. Według danych GUS w 2020 r. wydano o 33 proc. mniej pozwoleń na budowę i rozpoczęto o 31 proc. mniej budów.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Jednocześnie popyt na mieszkania w Warszawie utrzymuje się na wysokim poziomie, dlatego pracujemy nad wprowadzeniem do oferty nowych inwestycji, w tym kolejnej na Pradze Południe. Ta część miasta stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna dzięki planowanej III linii metra, która będzie przebiegać w pobliżu naszych osiedli – dodaje Andrzej Oślizło.

Osiedle Mały Grochów to dwa 5- i 6-kondygnacyjne budynki. W pierwszym etapie powstały 103 mieszkania o bardzo zróżnicowanych metrażach od 25 do 103 mkw. W drugim - 137 mieszkań o powierzchni od 25 do 90 mkw. Na osiedlu Mały Grochów powstały także lokale usługowe.
Inwestycja Mały Grochów położona jest blisko Ronda Wiatraczna, wokół którego skupiają się przystanki linii tramwajowych i autobusowych. Od ścisłego centrum inwestycję dzieli 6 km, a dojazd samochodem zajmuje kilkanaście minut. Kameralna zabudowa, a jednocześnie rozwinięta infrastruktura Grochowa sprawiają, że cieszy się on popularnością wśród osób szukających nowego mieszkania. Na miejscu dostępne są sklepy, punkty usługowe, przedszkola, szkoły czy restauracje. Z ul. Podskarbińskiej, przy której znajduje się osiedle Mały Grochów, pieszo dojdziemy do Parku Obwodu Praga Armii Krajowej.