Manufaktura Stare Miasto. Mieszkania w byłej wytwórni alkoholi

Generalny wykonawca Eiffage Polska Budownictwo podpisał umowę na realizację inwestycji Manufaktura Stare Miasto w Poznaniu.

Autor: HouseMarket.pl 30 listopada 2016 16:43

Manufaktura Stare Miasto będzie kolejną realizacją Eiffage w duchu nowoczesnego podejścia do rewitalizacji. W centrum Poznania, na terenie XIX-wiecznych budynków Zakładów Spirytusowych Akwawit, powstanie luksusowy budynek mieszkalny dla 214 przyszłych lokatorów.

W ramach projektu zostaną odrestaurowane zabudowania byłej wytwórni alkoholi Akwawit i wkomponowane w dwa nowoczesne budynki mieszkalne, z lokalami usługowymi na parterze i garażem podziemnym. W pierwszym etapie do użytku zostanie oddanych 135 mieszkań, w drugim 79. Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2018 r. Inwestorem jest firma Bouygues Immobilier Polska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kompleks budynków ma burzliwą historię. W dwudziestoleciu międzywojennym był to jeden z największych zakładów w Poznaniu. W 1937 r. podczas burzy w jeden ze zbiorników ze spirytusem uderzył piorun i wywołał jeden z największych pożarów w historii Poznania. Zachował się jedynie budynek destylatorni i zbiornik przeciwpożarowy. Plany odbudowy zakładów przerwała druga wojna światowa i do dziś nieużytki nie zostały zagospodarowane. Teraz, w ramach projektu rewitalizacji, w destylatorni powstaną komfortowe lofty, a w zbiorniku – lokal usługowo-handlowy oraz jeden lokal mieszkalny. Kompleks dopełni czteropiętrowy blok mieszkalny.

Współczesne podejście do rewitalizacji jest trendem ogólnoświatowym i sposobem na ożywienie przestrzeni publicznej. Cechuje je wielopłaszczyznowość – łączy sferę mieszkalną z kulturą, sztuką, rozrywką oraz pracą. Manufaktura Stare Miasto jest przykładem kolejnej realizacji Eiffage, gdzie następuje zmiana sposobu użytkowania zabytków.

- Grupa Eiffage słynie z rewitalizacji zamków we Francji. W Polsce dumni jesteśmy z Angel Wawel w Krakowie, gdzie klasztorny kompleks przemienił się w prestiżowy apartamentowiec. We wrocławskim Angel Care przekształciliśmy XIX-wieczny szpital w Centrum Seniora. W Poznaniu jesteśmy wykonawcą pierwszego etapu rewitalizacji dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Gajowej na Jeżycach, gdzie zaplanowano realizację kompleksu mieszkaniowo-biurowo-usługowego – powiedział Rafał Strugała, dyrektor handlowy Oddziału Region Północ, Eiffage Polska Budownictwo.

Planowane mieszkania będą nowoczesne, większość z własną loggią lub balkonem, wyposażone w panoramiczne okna. Część mieszkań będzie posiadała wydzielony ogródek lokatorski. Dostępny metraż będzie wynosił od 26 do 136 metrów kwadratowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych