Marcin Misztal: Pomimo pandemii rośnie zainteresowanie Bulwarem Staromiejskim

Giełdowy deweloper oddał do użytkowania i rozpoczął przekazania lokali w Przy Arsenale, największej z inwestycji realizowanych w ramach Bulwaru Staromiejskiego. 82 proc. z 128 lokali w Przy Arsenale jest już sprzedanych, rozpoczęto proces przekazywania lokali nabywcom. Przybywa również najemców w lokalach użytkowych Bulwaru Staromiejskiego należących do i2 Development.

Autor: housemarket.pl 24 czerwca 2020 17:36

Przy Arsenale to największa z inwestycji realizowanych w ramach projektu Bulwar Staromiejski. 

W 7-kondygnacjnym budynku stojącym w sercu Bulwaru wybudowano 112 mieszkania i 16 lokali usługowych, których łączna powierzchnia użytkowa to 6,2 tys. mkw. W 2020 r., oprócz Przy Arsenale, w ramach projektu ukończono i oddano do użytkowania m.in. 3-kondygnacyjny garaż podziemny z 208 miejscami parkingowymi.

Cały projekt Bulwaru Staromiejskiego, zlokalizowanego w centrum Wrocławia, przewiduje budowę lub renowację i adaptację na nowe cele budynków z 26 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Do tej pory oddano do użytkowania, łącznie z Przy Arsenale, cztery inwestycje realizowane w ramach projektu o łącznej powierzchni blisko 13 tys. mkw.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Marcin Misztal, prezes giełdowej spółki informuje, że dla blisko 85 proc. z 384 pozostałych do oddania  w ramach Bulwaru Staromiejskiego lokali zostało już sprzedanych lub zarezerwowanych.

– Projekt niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, pomimo pandemii sukcesywnie zawieramy kolejne umowy sprzedaży lokali w Bulwarze. Wśród kupujących są zarówno inwestorzy, decydujących się na ulokowanie swojego kapitału w wysokiej jakości nieruchomościach, jak i klienci kupujący mieszkania i lokale usługowe na własne potrzeby – komentuje Marcin Misztal.

Część z lokali użytkowych w projekcie, o łącznej powierzchni niemal 5 tys. mkw., zgodnie ze strategią Grupy pozostanie własnością i2 Development w ramach rozwoju segmentu wynajmu. Jak zdradza prezesi2 Development, część z lokali jest wynajęta, prowadzone są również zaawansowane rozmowy z kolejnymi potencjalnymi klientami, z których niektórzy zadebiutują we Wrocławiu właśnie na Bulwarze Staromiejskim. Są to podmioty z różnorodnych branż, od branży beauty, przez pracownie i galerie artystyczne, kameralne butiki z odzieżą i akcesoriami, po kawiarnie i restauracje. Wśród najemców, którzy już postawili na Bulwar Staromiejski, są m.in.: mBank S.A. i Societe Generale (finanse), Le Grand Salon (fryzjerstwo), Young&Skilled Liberty Vaults, Softjurn, PixelPool (IT), Locotranssped (logistyka) i Alten (HR).

– Stawiamy na jakość i różnorodność najemców, naszym celem jest przekształcenie tej części wrocławskiej starówki w kwartał atrakcyjnej dla wszystkich wrocławian tkanki miejskiej – dodaje prezes i2 Development.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych