Marina One. Apartamenty w zielonym sercu Singapuru

Nazywana zielonym sercem Singapuru Marina One to wypełniona ogrodami największa przestrzeń handlowa na świecie, biura najwyższej klasy oraz ponad tysiąc apartamentów.

Autor: HouseMarket.pl 19 sierpnia 2016 11:00

Zaprojektowany przez architektów niemieckiej pracowni Ingenhoven Architects kompleks właśnie się buduje. Jego zakończenie planowane jest na początku 2017 roku.

 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wielopiętrowe zielone serce ma być publicznie dostępną miejską przestrzenią i symbolem dzielnicy biznesowej Marina Bay w Singapurze. Marina One składa się z dwóch trzydziestopiętrowych wież biurowych, w których powstanie największa przestrzeń handlowo-rozrywkowa na świecie. Najbardziej prestiżowe piętra: 28 i 29 będą mieć piękny widok na panoramę Singapuru.

W kompleksie staną również dwie 34-piętrowe wieże z ponad tysiącem apartamentów. Będą to mieszkania od jednopokojowych do czteropokojowych oraz penthouse’y. W mieszkalnych wieżowcach zaplanowano zatopione w zieleni piętro usługowe.

Marina One, jak tłumaczą architekci, ma stać się wzorem dla każdej metropolii w tropikalnym klimacie. Projekt wciela w życie wizję Singapuru - miasta w ogrodzie, którą propaguje Urban Redevelopment Authority, instytucja odpowiedzialna za planowanie przestrzenne.

Wieże stoją wokół wielkiego dziedzińca, który wypełni tropikalny ogród z fontannami. Rośliny zaplanowano także na wszystkich piętrach, więc w centrum Marina One podziwiać można będzie także wiszące i podniebne ogrody. Zieleń zajmuje 125 proc. dostępnej powierzchni, wytwarzając specyficzny mikroklimat.

W otoczonym przez dwa duże miejskie parki kompleksie zastosowano wiele ekologicznych rozwiązań. W budynku zaprojektowano efektywną energetycznie wentylację i rozwiązania ograniczające nagrzewnie słońcem budynku. Zainstalowano także system odzyskiwania wody, gromadzenia deszczówki oraz solary. Architekci zaprojektowali także parkingi dla rowerów i stacje ładowania samochodów elektrycznych.

W kompleksie ponadto działać będą na licznych publicznych tarasach m.in. restauracje, kawiarnie, kluby fitness i supermarkety.

Wielopiętrowe zielone serce ma być miejskim sanktuarium w największej dzielnicy biznesowej Singapuru, dostępnym dla każdego, nie tylko dla pracowników biur i mieszkańców apartamentemów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych