Markiefki 64. Katowicka kamienica wypiękniała

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach wyremontował elewację budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Markiefki 64.

Autor: HouseMarket.pl 09 maja 2017 13:32

Kamienica została wybudowana pod koniec XIX wieku. Zły stan techniczny elewacji był spowodowany przede wszystkim wiekiem budynku, brakiem odpowiedniej konserwacji i wykonanym w przeszłości złej jakości remontem.

Elewacja frontowa z cegły licowej wymagała oczyszczenia zgodnie zasadami konserwatorskimi, usunięcia samosiejek ze ściany attykowej, przemurowania odspojonych rolek na zewnętrznych krawędziach attyki. Następnie należało elewację wyspoinować i poddać zabiegowi hydrofobizacji.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wykonawcą robót była firma Konior, a inspektorem nadzoru z ramienia KZGM jeden z najbardziej doświadczonych budowlańców - Józef Biskup.

Jak zapewnia Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach, efekt prac jest znakomity, ale najbardziej cieszy dbałość o szczegóły. Odnowiono starą lampę od strony podwórza. Stolarka okienna odwzorowuje tę pierwotną. Ciekawostką jest to, że nie mając wiedzy o wyglądzie oryginalnych drzwi wejściowych, inspektor Biskup podpatrzył i zainspirował się drzwiami budynku z naprzeciwka, który wybudowano w podobnym okresie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych