Marvipol Development kupuje działkę na osiedlu WuWA 2 we WrocławiuHousemarket.pl - 01 października 2021 10:28


Marvipol Development wygrał przetarg na zakup działki we Wrocławiu przy ulicy Kosmonautów na osiedlu Nowe Żerniki, znanym także jako WuWA2. Spółka planuje wybudować na niej budynek obejmujących 250 mieszkań.

W ubiegłym roku firma rozpoczęła ekspansję na nowe rynki, kupując we Wrocławiu działkę pod zabudowę mieszkaniową o powierzchni blisko 6,5 tys. m kw. Teraz do swojego banku ziemi dołoży kolejną nieruchomość – deweloper wygrał  właśnie przetarg na zakup gruntu o powierzchni około 5,4 tys. m kw. na osiedlu Nowe Żerniki, znanym również jako WuWA2. W planowanym na tej działce budynku mieszkalnym znajdzie się w sumie 250 lokali o zróżnicowanych rozkładach i metrażach oraz powierzchnie komercyjno-usługowe.

WuWA 2 to modelowe osiedle Nowe Żerniki, które miasto Wrocław realizuje od 2013 roku we współpracy z architektami i deweloperami mieszkaniowymi przy ulicy Kosmonautów, w okolicy Stadionu Miejskiego. Projekt inspirowany jest inicjatywą WuWA (Wohnung und Werkraumaustellung) z 1929 roku, która jako ekspozycja składająca się z wielkiej wystawy oraz wzorcowego osiedla wzniesionego w rejonie ul. Zielonego Dębu, okazała się jednym z najciekawszych i najbardziej udanych eksperymentów architektonicznych ubiegłego stulecia. W roku 2020 osiedle otrzymało Znak Dziedzictwa Europejskiego, który przyznawany jest m.in. zamierzeniom architektonicznym istotnym dla tożsamości europejskiej. Jego ideowy następca, osiedle WuWA 2 ma spełniać wszystkie wymogi i potrzeby współczesnego mieszkańca miasta, jak i również sprzyjać tworzeniu się więzi społecznych. Cała przestrzeń osiedla, w skład której wchodzą również obiekty handlowe, usługowe, szkoła, dom kultury, kościół, dom seniora ma odpowiadać najwyższym standardom budownictwa ekologicznego. Główne osie osiedla zaprojektowane zostały jako zielone aleje, w które wkomponowane zostaną kameralne punkty handlowe i usługowe. Na terenie przecinającego osiedle z północy na południe skweru powstaną obiekty rekreacyjne – boiska, korty i place zabaw. Pobliska ulica Kosmonautów ułatwia dojazd do wszystkich części miasta samochodem lub dzięki licznym liniom autobusowym i tramwajowym.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Działka, którą Marvipol Development zamierza zakupić od Miasta Wrocławia za 31,1 mln zł ma wyjątkową lokalizację – tuż przy wjeździe na osiedle z ulicy Kosmonautów. Z tego też względu budynek, który zostanie na niej zrealizowany będzie wizytówką osiedla.

- W przetargu na jej kupno wystartowało w sumie siedem firm. Poza ceną komisja przetargowa zwracała uwagę także na design i projekt architektoniczny. Tym bardziej cieszymy się, że udało się nam zwyciężyć w tym konkursie i postaramy się nie zawieść zaufania, jakie okazało nam miasto - powiedział Michał Krej, Dyrektor ds. Ekspansji Oddziału Wrocław.

W przyszłości Miasto Wrocław planuje budowę kładki pieszej nad ul. Kosmonautów, połączoną z głównym ciągiem spacerowym osiedla, tzw. Pasażem Radinga. Z tego też względu projekt planowany przez Marvipol uwzględnia przejście bramowe przez budynek, z którego mieszkańcy płynnie będą mogli się przedostać na teren osiedla.    

Inwestycja na Nowych Żernikach to nie koniec ekspansji dewelopera w stolicy Dolnego Śląska.

- Od 25 lat współtworzymy tkankę miejską, spełniając marzenia naszych klientów o własnym mieszkaniu. Sukcesywnie poszerzamy nasz bank ziemi. Rok 2020 był dla Marvipol udany biznesowo. Dzięki dobrym wynikom finansowym  możemy umacniać naszą pozycję również na nowych rynkach w Polsce. Poszukujemy aktywnie kolejnych gruntów na terenie Wrocławia. Chcemy uczestniczyć w jego rozwoju, to miasto z ogromnym potencjałem i bogatą historią- dodał Grzegorz Kawecki.