Marvipol kupuje działkę na warszawskiej Ochocie za 20 mln zł

Marvipol Development i Grupa Capital Park sfinalizowali umowę sprzedaży nieruchomości. Działka położona jest na warszawskiej Ochocie przy Alejach Jerozolimskich ma powierzchnię blisko 6 tys. mkw. i posiada pozwolenie na budowę. Wartość transakcji to 20 mln euro netto. Marvipol planuje wybudować łącznie około 500 lokali mieszkalnych i usługowych.

Autor: Housemarket.pl 13 sierpnia 2021 11:30

Ochota jest dzielnicą, w której dzięki transakcji Marvipol zaznacza swoją obecność, dostrzegając jej biznesowy potencjał i szerokie perspektywy rozwoju. Zakup gruntu pozwoli spółce na realizację wielofunkcyjnego projektu oraz na mocne zaznaczenie pozycji w tej części Warszawy.

- Marvipol sukcesywnie poszerza bank ziemi. W zeszłym roku zakupiliśmy 6 nieruchomości przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną w dynamicznie rozwijających się miastach: Warszawie i Wrocławiu. To czwarta transakcja nabycia nieruchomości w 2021 roku. Zakup gruntu w dzielnicy Ochota pozwoli nam zrealizować ciekawą, multifunkcyjną inwestycję w tej lokalizacji. To naturalna decyzja, której celem jest wzmocnienie naszej pozycji na stołecznym rynku - mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes firmy Marvipol Development.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Cieszymy się z transakcji, której przedmiotem jest nieruchomość w niezwykle atrakcyjnym rejonie Warszawy. To grunt z dużym potencjałem komercyjnym, który powiększa nasz warszawski bank ziemi. Mamy apetyt na więcej i sukcesywnie pracujemy nad powiększeniem portfolio gruntów w kluczowych lokalizacjach w Polsce - mówi Tomasz Olęcki, dyrektor działu nieruchomości w Marvipol.

- Gratulujemy Marvipol zakupu nieruchomości. Jest ona zlokalizowana w jednej z najbardziej atrakcyjnych biznesowo dzielnic Warszawy, a także przy kluczowej arterii stolicy, która w związku z przebudową linii średnicowej ma przejść spektakularną metamorfozę. Cieszymy się, że projekt znalazł się w dobrych rękach. Dzięki sprawnie przeprowadzonej transakcji możliwe będzie rozpoczęcie realizacji tej atrakcyjnej inwestycji, która uzupełni sąsiadujące budynki biurowe o funkcje mieszkalne i usługowe - dodaje, Marcin Juszczyk, CIO/CFO, członek zarządu w Grupie Capital Park.

W procesie transakcji Grupę Capital Park wspierała kancelaria Greenberg Traurig.

W ostatnich tygodniach Marvipol aktywnie działa. Wczoraj informowaliśmy o rozpoczęciu nowej inwestycji na Ursynowie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych