Marvipol sprzedał Heimstaden trzy warszawskie kompleksy mieszkaniowehousemarket.pl - 27 stycznia 2021 15:25


Marvipol Development zawarł z Heimstaden Bostad umowę sprzedaży trzech warszawskich kompleksów mieszkaniowych: Moko Botanika na Służewcu, Studio Okęcie na Włochach oraz budynku D wolskiego kompleksu Unique Tower. Łączna wartość transakcji to 380,9 mln zł. Heimstaden zamierza przeznaczyć nabyte nieruchomości pod wynajem.

Projekty charakteryzują się lokalizacją w kluczowych, perspektywicznych obszarach Warszawy, optymalną strukturą mieszkań i przemyślanymi udogodnieniami dla przyszłych mieszkańców.

- Moko Botanika, Studio Okęcie oraz Unique Tower to atrakcyjne zlokalizowane, wyróżniające się jakością wykonania i funkcjonalnością projekty. Zainteresowanie nimi ze strony tak renomowanego inwestora jak Heimstaden stanowi dla nas potwierdzenie słuszności naszej filozofii działania, stawiającej na pierwszym miejscu jakość realizowanych inwestycji. Zawarcie umowy z Heimstaden wpisuje się w strategię rozwoju Grupy Marvipol Development, zakładającą m.in. dywersyfikację grona klientów naszych projektów. Heimstaden jest jednym z wiodących operatorów nieruchomości na wynajem w Europie, a ich wyjątkowe podejście stawiające na doświadczenie mieszkańców przynosi inspirujące perspektywy rozwoju w segmencie build-to-rent. Cieszymy się perspektywą współpracy z Heimstaden - komentuje Mariusz Ksiażek, prezes Marvipol Development.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Region Europy Środkowo-Wschodniej jest dla nas jednym z głównych kierunków rozwoju. Mamy świadomość, iż na tak konkurencyjnym rynku nie można skutecznie prowadzić biznesu bez wsparcia ze strony wysokiej jakości lokalnych partnerów, takich jak Marvipol. Cieszymy się z nawiązanej współpracy i liczymy na jej dalszy rozwój w przyszłości - mówi Stanislav Kubáček, szef zespołu przejęć Heimstaden na Europę Środkowo-Wschodnią i Niemcy.

Heimstaden to szwedzka uznana marka w branży wynajmu mieszkań, która rozpoczęła swoją działalność w Europie w 1998 roku. Spółka udostępnia obecnie ponad 100 tys. mieszkań na wynajem w Norwegii, Szwecji, Danii, Holandii, Niemczech i Czechach. Odzwierciedleniem wizji firmy jest oferta lokali przeznaczonych na długoterminowy i stabilny wynajem, realizowana w ramach koncepcji tak zwanych Przyjaznych Domów (Friendly Homes), w ramach której inwestuje nie tylko w lokale i nieruchomosci, ale także w najbliższa okolicę. Firma kładzie nacisk na zrównoważony rozwój społeczny i środowiskowy oraz jakość życia klientów oraz pracowników.

Grzegorz Kawecki, wice prezes Marvipol Development zwraca uwagę, iż polski rynek nieruchomości mieszkaniowych cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony inwestorów instytucjonalnych specjalizujących się w długoterminowym wynajmie.

- Polski rynek dojrzewa i ewoluuje w kierunku zachodnioeuropejskich modeli rynku nieruchomości, gdzie deweloperzy równolegle realizują projekty adresowane do klientów indywidualnych, nabywających mieszkania głównie na własne potrzeby oraz projekty build-to-rent, w ramach współpracy z inwestorami instytucjonalnymi. Strategia rozwoju Grupy Marvipol zakłada, iż naszym biznesem podstawowym jest i w przyszłości niezmiennie będzie realizacja projektów dedykowanych klientom indywidualnym. Równocześnie od dłuższego czasu z uwagą analizujemy szanse biznesowe związane z ewolucją rynku - informuje Grzegorz Kawecki.

Doradcami Marvipol Development w transakcji byli: kancelaria Greenberg Traurig oraz JLL, a doradcami Heimstaden Dentons (kancelaria prawna), Deloitte (podatki), Arcadis (doradztwo techniczne), Leach & Partners oraz CBRE.