Marvipol wkracza do Trójmiasta. Nowe apartamenty w sercu Gdańska

Warszawski deweloper zrealizuje w śródmieściu Gdańska, w sąsiedztwie Wyspy Spichrzów, kameralny projekt apartamentowy. To pierwsza, mieszkaniowa inwestycja Marvipol zlokalizowana poza rodzimym warszawskim rynkiem.

Autor: HouseMarket.pl 29 czerwca 2017 09:28

Zarząd deklaruje, że spółka chce zwiększać obecność w Trójmieście i pracuje nad pozyskaniem kolejnych działek pod projekty mieszkaniowe w tej aglomeracji.

– Wejście na rynek mieszkaniowy Trójmiasta otwiera kolejny etap w rozwoju Marvipol. Po dwudziestu latach działalności w Warszawie, na rynku której, dzięki wysokiej jakości naszych inwestycji, zbudowaliśmy pozycję wiodącego dewelopera mieszkaniowego, zdecydowaliśmy się dotrzeć z naszą ofertą do klientów kolejnego z miast Polski. Od dłuższego czasu prowadziliśmy wielopłaszczyznowe analizy rynków niemal wszystkich miast wojewódzkich, szukając miejsca, w którym najefektywniej będziemy mogli wykorzystać nasze know-how w realizacji wysokiej klasy projektów mieszkaniowych. O wyborze Trójmiasta zdecydowały m.in. obecna koniunktura na rynku i potencjał jego rozwoju, jak i jego struktura – z dużym popytem na mieszkania ze średniej i wyższej półki, w których tworzeniu się specjalizujemy – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pierwszy projekt Marvipol w Trójmieście powstanie w śródmieściu Gdańska, przy ul. Toruńskiej i nabrzeżu Motławy. Na parceli położonej w sąsiedztwie Wyspy Spichrzów, Marvipol zrealizuje kameralny projekt apartamentowy z 4,5 tys. mkw. PUM. – Atrakcyjna lokalizacja nieruchomości, w tym przylegające do działki nabrzeże, pozwolą nam zadebiutować na trójmiejskim rynku z projektem najlepiej oddającym filozofię Marvipol, zakładającą oferowanie klientom mieszkań wyróżniających się m.in. wysoką solidnością wykonania i ponadczasową architekturą. Zakładamy, że realizacja projektu ruszy w I połowie 2018 r. – informuje Mariusz Poławski, członek zarządu Marvipol, zarządzający segmentem deweloperskim Grupy.

Mariusz Książek podkreśla, że projekt przy ul. Toruńskiej jest pierwszym z kilku projektów, jakie Marvipol ma nadzieję rozpocząć w średniej perspektywie czasu w Trójmieście. - Nie zamierzamy czekać z kolejnymi projektami w Trójmieście do zakończenia inwestycji przy ul. Toruńskiej. Prowadzimy rozmowy w sprawie zakupu kolejnych działek, tak w Gdańsku, jak i Gdyni oraz Sopocie. Analizujemy przede wszystkim nieruchomości pod kameralne projekty o podwyższonym standardzie, nie wykluczamy jednak realizacji większych, wieloetapowych projektów – komentuje prezes Marvipol.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych