Marvipol z pozwoleniem na użytkowanie dla Kłopotowskiego No11

Marvipol Development uzyskał pozwolenie na użytkowanie dla inwestycji Kłopotowskiego No11 w Warszawie. Deweloper wybudował i sprzedał łącznie 67 mieszkań. W ofercie dostępne są ostatnie lokale użytkowe. Inwestycja powstała na kanwie postindustrialnej zabudowy z początków XX wieku.

Autor: housemarket.pl 10 maja 2022 11:38

  • Inwestycja Kłopotowskiego No11 powstała na kanwie postindustrialnej zabudowy z początków XX wieku.
  • Projekt obejmuje realizację 67 lokali mieszkalnych.
  • Za projekt inwestycji odpowiada Pracownia architektoniczno-konserwatorska PROART.
  • Generalnym wykonawcą był TECHBAU Budownictwo.

Praga Północ, historyczna dzielnica Warszawy o niepowtarzalnym klimacie, przyciąga inwestorów i mieszkańców atrakcyjną tkanką miejską, postępującą rewitalizacją oraz dynamicznym rozwojem. To właśnie tutaj, w miejscu, gdzie bije kulturalne serce Warszawy, a zabytkowe kamienice odzyskują dawny blask, znajduje się Kłopotowskiego No 11 - mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes Marvipol Development.

Inwestycja Kłopotowskiego No 11 składa się z dwóch części; pierwsza to zabytkowa i odnowiona kamienica, druga - nowopowstały budynek. Obie części tworzą obraz pięknej i stylowej architektury. Budynki posiadają wyjątkową historię, sięgającą lat 1900–1910, gdy mieściła się w nich Fabryka Maszyn i Kamieni Młyńskich Oskara Hartwiga i Gustawa Łęgiewskiego. Bryły stanowią przykład typowej wczesnomodernistycznej architektury o charakterze przemysłowym. Odremontowane pod okiem konserwatora zabytków, zyskały niepowtarzalny charakter.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: MARVIPOL KUPUJE W WARSZAWIE

Projekt obejmuje realizację 67 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 25 do 93 mkw. oraz 8 lokali usługowych. W ofercie dostępne były mieszkania wyposażone w balkony oraz tarasy. Do udogodnień należą: garaż podziemny z miejscem do ładowania aut elektrycznych, miejsca postojowe dla rowerów, wózkarnia oraz rowerownia. Na terenie kompleksu znajdują się dziedzińce z zielenią i elementami małej architektury.

Postindustrialny charakter, uzupełniony nowoczesnym designem i zabytkowym sznytem o stylistyce współczesnej Pragi, zwraca uwagę pasjonatów architektury. Kłopotowskiego No11 w nowej odsłonie otwiera się na artystów i zachęca do aktywnego życia kulturalno-rozrywkowego, czego dowodem mogą być zaplanowane na 14 maja aktywności z obszaru kultury i sztuki w jednym z lokali usługowych inwestycji. Pracownia Jagi Hupało zaplanowała szereg atrakcji i zaprasza do artystyczno-modowej podróży w ramach Nocy Muzeów 2022.

Inwestycja Kłopotowskiego No11 doskonale wkomponuje się w krajobraz współczesnej Pragi, która w ostatnich latach przeszła znaczącą metamorfozę i przeistoczyła się w jedną z najmodniejszych dzielnic Warszawy. Kompleks położony jest w bardzo dobrze skomunikowanej części miasta, z bezpośrednim dostępem do linii tramwajowej i autobusowej, oraz metra. W okolicy powstaje kładka pieszo-rowerowa, która umożliwi szybkie dotarcie na warszawską starówkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych