Matexi Polska zapowiada nową inwestycję na Bielanach

Matexi Polska stawia na rozwój projektu Żeromskiego 17. Deweloper poinformował o zakupie sąsiedniej działki, jednocześnie rozstrzygnął konkurs na koncepcję zabudowy dla całości projektu.

Autor: HouseMarket.pl 31 stycznia 2017 15:02

Spółka Matexi Polska poinformowała o dokonaniu zakupu drugiej działki, sąsiadującej z uprzednio nabytym gruntem inwestycyjnym przy ul. Żeromskiego 17. Po połączeniu działek Matexi Polska planuje poszerzenie planowanej wcześniej koncepcji rewitalizacyjnej, oferując w przygotowywanym budynku mieszkania o podwyższonym standardzie, mieszczące się jednak w średniej półce cenowej.

Szczegóły projektu

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Deweloper poinformował także o rozstrzygnięciu konkursu architektonicznego na zabudowę całości posiadanego terenu. Zgodnie ze zwycięską wizją, autorstwa pracowni WMA Architekci, centralne Bielany wzbogacą się o budynek odznaczający się nowoczesną, ponadczasową bryłą doskonale korespondującą z istniejącą zabudową, na którą składa się głównie spójna tkanka miejska z pierwszej połowy XX wieku.

W zamyśle powstający budynek ma być właśnie symbolem ewolucji i rozwoju Bielan. Lokalizacja w centralnym punkcie, przy głównym węźle komunikacyjnym dzielnicy, predysponuje inwestycję do miana XXI-wiecznej wizytówki tej dynamicznie rozwijającej się dzielnicy, coraz częściej wybieranej przez młodych warszawiaków.

Właśnie z uwagi na doskonałe położenie i dostęp do głównej ulicy Matexi przewiduje w projekcie atrakcyjną galerię mieszczącą lokale handlowo-usługowe, zaspokajające potrzeby zarówno nowych mieszkańców, jak również najbliższych sąsiadów. W budynku znajdą się ponadto dwie kondygnacje podziemne z przeznaczeniem na miejsca garażowe.

Doskonała lokalizacja

Żeromskiego 17 to doskonała lokalizacja w centralnej, starej części Bielan, nawiązującej swoim klimatem do sąsiedniego Żoliborza. Budynek  znajdzie się w głównym ciągu komunikacyjnym dzielnicy, w punkcie zapewniającym bardzo dobry dostęp do wszelkich udogodnień infrastrukturalnych i komunikacyjnych, a także bliskie sąsiedztwo szkół , przedszkoli oraz urzędu dzielnicy.

Położenie inwestycji zapewnia łatwość korzystania ze wszystkich środków transportu z metrem włącznie (stacja Stare Bielany). Dzięki temu mieszkańcy będą mieli zapewnioną doskonałą komunikację ze ścisłym centrum Warszawy, jak również z dystryktami biurowymi zlokalizowanymi na Woli i Mokotowie.

Warty podkreślenia jest także szybki rozwój infrastruktury w obrębie samej dzielnicy, dzięki czemu w najbliższych latach mieszkańcy Bielan zyskać mają m.in. dostęp do jednego z największych stołecznych centrów handlowych projektowanego na przemysłowych terenach w okolicy Huty Warszawa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych