Matexi z nową inwestycją w Krakowie

Matexi Polska poinformowała o niedawnym zakupie działki o powierzchni 33 arów pod budowę nowej inwestycji mieszkaniowej w Krakowie, przy ulicy Portowej na Zabłociu. Na zakupionym terenie powstanie projekt na 100 mieszkań.

Autor: housemarket.pl 04 maja 2022 15:42

Projekt inwestycji powstaje zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i zakłada budowę 7-piętrowego budynku mieszkalnego, w którym znajdzie się około 100 mieszkań o różnych metrażach, lokale usługowe w części parterowej oraz 2-poziomowy parking podziemny.

Atutem inwestycji jest jej nadrzeczna lokalizacja – ulica Portowa ciągnie się wzdłuż Wisły, z dzielnicy Zabłocie aż do samego portu w Płaszowie. Z okien apartamentów skierowanych na północ, rozciągać się będzie malowniczy widok na Wisłę. W bliskim sąsiedztwie inwestycji znajdują się rozległe, zielone tereny ogródków działkowych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Projekt budynku to efekt prac biura architektonicznego Manufaktura Architektury pod kierownictwem Tomasza Fudali.

- Projekt Portowa realizuje strategię rozszerzenia portfolio Matexi Polska o kolejne inwestycje zlokalizowane w Krakowie. To już nasza czwarta inwestycja w tym mieście i z pewnością nie ostatnia. Jeszcze w tym roku planujemy zakup kolejnych działek i rozpoczęcie procedur administracyjnych i prac projektowych dla już zakupionych gruntów. Popyt na mieszkania w Krakowie i satysfakcja klientów z oddanych już inwestycji sprawiają, że rozwój krakowskiego rynku to jeden z naszych głównych planów inwestycyjnych i rozwoju na ten rok i najbliższe lata - mówi Piotr Byrski, Business Manager Portfolio Kraków w Matexi Polska, odpowiedzialny za jej rozwój na krakowskim rynku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych