Melanitta Apartments. Nowoczesna kamienica w zabytkowym Podgórzu

W zrealizowanej przez Firmę Remontowo-Budowlaną Kwak krakowskiej inwestycji Melanitta Apartments do kupienia zostały ostatnie mieszkania i dwa miejsca postojowe w garażu podziemnym.

Autor: HouseMarket.pl 27 września 2016 16:41

W kamienicy przy ul. Kalwaryjskiej 68 znajduje się 28 apartamentów o metrażu od 25,33 mkw. do 69,67 mkw. w układach od jednopokojowych do czteropokojowych. Melanitta Apartments to pięciokondygnacyjny budynek mieszkaniowy, który pomimo swego modernistycznego charakteru wkomponowuje się w architekturę Starego Podgórza m.in. za sprawą wyodrębnionego zarówno stylistycznie jak i funkcjonalnie parteru.

Pierwsza kondygnacja budynku przeznaczona została na sześć lokali usługowych dostępnych od strony ul. Kalwaryjskiej i Śliskiej. Dla zwiększenia komfortu przyszłych mieszkańców przewidziano także dostęp z klatek schodowych do świadczonych w parterze usług. Komunikację pionową w kamienicy zapewniają dwie przestronne klatki schodowe wyposażone w dźwigi osobowe oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Wejścia do klatek zaprojektowano zarówno z wewnętrznego dziedzińca jak i bezpośrednio z ulicy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podział na komfortowe strefy dzienne i nocne

W zależności od wielkości lokalu, projekt układów wewnętrznych stara się zachowywać podział na komfortowe strefy dzienne i nocne. Uzupełnieniem oferty dla mieszkańców jest zaaranżowany na wewnętrznym dziedzińcu ogródek. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców w podziemiach budynku zaprojektowano miejsca parkingowe połączone windami ze wszystkimi poziomami budynku.

Melanitta Apartments powstała na Starym Podgórzu, które zyskuje powoli miano najmodniejszej dzielnicy Krakowa. Krakowianie i turyści coraz częściej wybierają na spacery i wieczorne spotkania właśnie Stare Podgórze, a to ze względu m.in. na dużo zieleni i niesamowite miejsca widokowe – Podgórze leży na wzgórzu, z którego rozciąga się widok na Wisłę.

Zwolenników też przybywa dzięki kultowej Drukarni. To popularny klub, który się przeniósł z okolic Rynku Głównego. Zaledwie dziesięciominutowy spacer wystarczy mieszkańcom Starego Podgórza, by zobaczyć krakowski Kazimierz, 15 min dzieli od Wawelu, a ok. 20 min zajmuje dotarcie do Rynku Głównego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych