Mennica Residence. Budowa osiągnęła poziom zero

Budynki pierwszego etapu inwestycji Mennica Residence osiągnęły poziom zero i pną się w górę. Nowoczesny kompleks zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale 2017 r.

Autor: HouseMarket.pl 09 listopada 2016 10:13

- Pod koniec października zamknęliśmy pierwszy etap budowy, który objął fundamenty oraz część garażową. Oznacza to, że osiągnęliśmy tzw. stan zero. Prace postępują bardzo dynamicznie i obecnie skupiają się na realizacji już drugiego piętra. Całość działań realizujemy zgodnie z harmonogramem i już niedługo krajobraz kwartału ulic: Grzybowska-Żelazna-Pereca-Waliców przyjmie nowy, nowoczesny wygląd - powiedział Grzegorz Zambrzycki, prezes zarządu Mennicy Polskiej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ramach pierwszego etapu Mennica Residence powstaną dwa budynki. Pierwszy o wysokości 12 pięter oraz drugi liczący 14 naziemnych kondygnacji. Inwestycja zostanie połączona z powstającym w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksem biurowo-usługowym Mennica Legacy Tower.

Deweloper postawił przed sobą cel stworzenia spójnej i jednocześnie przyjaznej mieszkańcom przestrzeni pomiędzy obiema inwestycjami. Już w pierwszym etapie projektu Mennica Residence pojawi się deptak otoczony m.in. restauracjami, który docelowo będzie sięgać aż do ulicy Prostej.

Generalnym wykonawcą inwestycji Mennica Residence jest Eiffage Polska Budownictwo, należący do Grupy Eiffage – jednej z największych grup budowlanych w Europie.

- Jako generalny wykonawca mamy duże doświadczenie w budowaniu prestiżowych obiektów, w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju. Cieszy nas, że przyczyniamy się do stworzenia wyjątkowego miejsca na mapie Warszawy, gdzie wysoka jakość realizacji otwiera się na miasto, jest przyjazna mieszkańcom – powiedział Andrzej Gordon, dyrektor Grupy Kontraktów w Eiffage Polska Budownictwo.

188 mieszkań przy ulicy Grzybowskiej 43a zostanie oddanych do użytku w trzecim kwartale 2017 r., ale ze względu na ogromne zainteresowanie ze strony klientów aż 80 proc. oferty zostało już sprzedane, w tym dwa z czterech penthouse’ów. W planach znajduje się drugi etap projektu Mennica Residence, który obejmie ok. 330 lokali.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych