Miasteczko Jutrzenki zachęca do uprawy ziół i warzyw

Aurec Home oferuje każdemu z mieszkańców osiedla Miasteczko Jutrzenki miejsce na mini ogródek w osiedlowej szklarni. Ma być ona miejscem spotkań sąsiadów i przestrzenią do budowania relacji między nieznajomymi mieszkańcami osiedla, a także ozdobą krajobrazu.

Autor: housemarket.pl 01 września 2021 13:21

Deweloper pragnie, by przydomowy ogródek warzywny był dla dzieci zamieszkujących osiedle pierwszą lekcją poszanowania zieleni i ekologii, a dla rodzin momentem wytchnienia w miejskim zgiełku i zadbania o jakość życia w duchu slow life, a także o świeże warzywa i zioła na talerzu.

Ten z pozoru prosty, w rzeczywistości wielopłaszczyznowy zabieg stanowi idealny przykład zastosowania idei nowoczesnego, zielonego Bauhausu odradzającego się w Europie. Na przestrzeni lat oczekiwania względem przestrzeni do życia zmieniły się bowiem o 180 stopni. Od deweloperów nie chcemy kupować coś więcej niż mieszkanie - sposób na życie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Od lat na rynku trendów królują tendencje “slow” - świat coraz odważniej zmierza w kierunku zrównoważonego rozwoju, ekologiczne rozwiązania to must have, a miejski, szaleńczy styl życia ewoluuje w kierunku poszukiwania spokoju i chwil dla siebie. Momenty zwolnienia i skupienia na trosce o siebie i najbliższych są remedium na stres i tempo codzienności. Te wartości Aurec Home chce podkreślić w swoich inwestycjach.

- Chcemy, aby „Miasteczko Jutrzenki” było miejską oazą zieleni i wytchnienia. Oprócz roślinności naszym priorytetem były ekologiczne, innowacyjne rozwiązania– opowiada Mariola Żak, dyrektor marketingu i sprzedaży Aurec Home.

Szklarnia nie jest jedynym zielonym rozwiązaniem zaplanowanym w ramach inwestycji “Miasteczko Jutrzenki”. By umożliwić mieszkańcom spędzanie dużej ilości czasu na świeżym powietrzu bez porzucania zawodowych obowiązków, architekci zieleni Aurec Home oddadzą w ręce mieszkańców ławki ze stanowiskami do ładowania telefonów, zasilane przez źródło odnawialnej energii - panele solarne. Podobne rozwiązanie czeka na właścicieli samochodów elektrycznych, dla których przewidziano miejsce parkingowe z ładowarką e–car.

CZYTAJ TEŻ: AUREC HOME Z GRUNTAMI POD KOLEJNE ETAPY OSIEDLA JUTRZENKI 

Deweloper postawił na energię odnawialną również w części wspólnej, którą zasilą panele fotowoltaiczne. To rozwiązanie pozwoli przyszłej wspólnocie mieszkaniowej na znaczne oszczędności. Wprowadzenie w przestrzeniach wspólnych i na terenach zielonych ekologicznych rozwiązań i polityki poszanowania przyrody pozwoli edukować mieszkańców osiedla w kwestii bardziej zrównoważonego i przyjaznego środowisku stylu życia i pomoże wyrobić bardziej przyjazne ekosystemowi nawyki życia codziennego. Ponadto możliwość odcięcia się od miasta pasem zieleni, przy jednoczesnym zachowaniu benefitów życia miejskiego jak swobodny dostęp do infrastruktury, to przepis na naturalny work-life balance.

Osiedle weszło do sprzedaży w III kwartale 2020 roku. Powstaje w spokojnej okolicy, tuż przy granicy z Ochotą, w pobliżu ul. Łopuszańskiej i Al. Jerozolimskich.

W ramach pierwszego etapu budowy realizowane są dwa budynki, w których znajdą się 163 mieszkania. Do użytku zostaną oddane w 2022 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych