Miasteczko Nova Ochota coraz większe

Kolejne mieszkania są dostępne w budowanym przez Victorię Dom Miasteczku Nova Ochota. W ofercie jest 129 funkcjonalnych lokali. To 7 etap tej inwestycji.

Autor: housemarket.pl 18 lutego 2022 11:00

  • Rusza sprzedaż 7. etapu inwestycji Nova Ochota. 
  • Projekt powstaje na styku trzech warszawskich dzielnic: Ochoty, Włoch oraz Rakowa.
  • Własne „M” można kupić już od 388 tys. zł.

Miasteczko Nova Ochota to konsekwentnie realizowana od 2019 r. koncepcja „miasta w mieście”. Bliskość terenów zielonych z jednej strony oraz doskonała komunikacja z innymi częściami miasta i dostęp do infrastruktury pozwalającej na codzienne sprawne funkcjonowanie z drugiej – to niepodważalne walory tej lokalizacji. Wymarzone mieszkanie znajdą w „Miasteczku” osoby ceniące sobie wygodę i spokój.

W 7. etapie Miasteczka Nova Ochota deweloper oferuje 129 lokali o powierzchni od 28 do 97 mkw. W inwestycji są zarówno mieszkania 1- pokojowe dla singli, jak i 5-pokojowe, dla rodzin z dziećmi. Wszystkie mają balkony (niektóre lokale nawet dwa), a położone na parterze – ogródki. Są też komórki lokatorskie i możliwość skorzystania z podziemnego garażu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Miasteczko Nova Ochota to powód naszej satysfakcji. Na rynku warszawskim, podobnie jak i w innych dużych miastach, po prostu nie ma już przestrzeni na realizację tak wieloetapowych założeń, a nam się to udało - mówi Ewa Rathe-Głowacka, dyrektor marketingu w Victorii Dom.

Podkreśla, że chociaż w ubiegłym roku ogółem na rynek trafiło w Polsce rekordowe 165 tys. mieszkań to w 6 największych miastach liczba dostępnych ofert spadła do najniższego poziomu od przeszło dekady. Według raportu JLL „Rynek mieszkaniowy w Polsce IV kw. 2021 r.” na koniec 2021 r. konsumenci mogli wybierać z puli 37,4 tys. mieszkań, mniejszej aż o ponad 20 proc. niż rok wcześniej.

CZYTAJ TEŻ: OBSERWUJEMY OCHŁODZENIE POPYTU 

- Pomimo wzrostu cen o 17 proc. łączna wartość wszystkich mieszkań oferowanych na sprzedaż spadła rok do roku o ponad 8 proc. - dodaje dyr. Rathe-Głowacka.

To wciąż dobry moment na zakup mieszkania

Według ekspertów ceny w 2022 roku będą rosły. Wśród czynników wzrostu raport JLL wymienia niezależne od deweloperów czynniki, w tym m.in.: brak działek pod zabudowę deweloperską, wysoką inflację, wyższe wymogi efektywności energetycznej, wprowadzenie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego czy przejściowe utrudnienia administracyjne z powodu pandemii oraz niestabilność i wzrost obciążeń podatkowych.

- Wiele przy tym wskazuje, że jest to wciąż niekompletna prognoza. Równocześnie jednak, to ważny powód na podjęcie właśnie teraz decyzji o zakupie mieszkania, zarówno jeśli chodzi o zaspokojenie własnej potrzeby mieszkaniowej jak i na cele inwestycyjne - przekonuje dyr. Rathe-Głowacka.

Dodaje, że atuty MNO znane są klientom Victorii Dom od początku. To przede wszystkim świetne skomunikowanie – 15 min. od centrum, 3 min. do WKD Raków i do przystanku autobusowego, 8 min. zajmuje podróż na lotnisko. Poza tym bogate zaplecze edukacyjno-usługowe: 6 min. do żłobka i przedszkola oraz 5 min. do szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego, w pobliżu są centra handlowe: Łopuszańska 22, CH Blue City. E. Leclerc, Castorama, Makro i Atrium Reduta. Mieszkańcy osiedla będą mieli do dyspozycji m.in. kort tenisowy, place zabaw dla dzieci oraz klimatycznie zaprojektowane strefy relaksu, w tym także skwer z fontanną.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych